Tryptyk jako skuteczny sposób na metamorfozę wnętrz

O tym, że diabeł tkwi w szczegółach, wie zapewne każdy. Nic zatem dziwnego, że ukoronowaniem sprawnie przeprowadzonego remontu są liczne dekoracje, które podkreślają klimat i nastrój panujący we wnętrzu.

Jednym z nich są obrazy lub trójwymiarowe ozdoby, które przypadną do gustu zarówno miłośnikom tradycji, jak i nowoczesnych rozwiązań.

Tryptyk wygoni nudę z naszego mieszkania

Obrazy stanowią chętnie wykorzystywaną dekorację w wielu domach już od wielu lat. W zależności od osobistych preferencji i oczekiwań możemy wybierać spośród portretów, krajobrazów, zwierząt, motywów abstrakcyjnych czy martwej natury. Na przełomie ostatnich sezonów nieprawdopodobną popularnością cieszą się tryptyki, będące trzyczęściowymi obrazami na ścianę. Z niesamowitą perfekcją odświeżą nudne, monochromatyczne wnętrze, przykuwając uwagę domowników oraz przybyłych gości.

Tryptyki są dostępne w różnych rozmiarach. Do naszej dyspozycji są obrazy prostokątne, kwadratowe i mieszane. Choć przedstawiają podzieloną kompozycję, w istocie stanowią niezwykle harmonijny motyw.

Tryptyk do kuchni i salonu

Tryptyk cieszy się wiernym gronem fanów również z uwagi na swój uniwersalny charakter. Z powodzeniem może zdobić wnętrze kuchni, jak i pokoju gościnnego. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami minimalizmu w najsurowszej postaci, czy zbieraczami bibelotów i różnego rodzaju gadżetów – w każdym przypadku odnalezienie obrazu spełniającego nasze osobiste oczekiwania nie będzie żadnym problemem.

Do przestrzeni kuchennych polecane są motywy nawiązujące do jedzenia i gotowania. A zatem motyw przypraw, kwiatów, potraw, owoców czy warzyw sprawdzi się w tym zakresie fenomenalnie.

Z kolei do salonów urządzonych w stylistyce prowansalskiej czy skandynawskiej, polecane są obrazy przedstawiające mapę świata, motywy abstrakcyjne lub czarno-białe krajobrazy. Styl retro harmonizuje się ze starymi kamieniczkami i miastami sfotografowanymi nocą, podczas gdy trend boho doskonale współgra z tematyką florystyczną.

pokrewne artykuły