Stanowi doskonałe połączenie wakacyjnej atmosfery powiązanej z nieprzymuszoną elegancją. O czym mowa? Oczywiście o stylistyce Hampton, która w naszym kraju nie należy jeszcze do powszechnie stosowanej.

Styl Hampton – co to właściwie jest?

Styl Hampton to idealne połączenie miejskiego szyku i luzu w jednym. To trend, który z powodzeniem można nazwać marynistycznym. Obowiązuje bowiem nie tylko w aranżacji wnętrz, ale również w modzie. Cechą dominującą jest połączenie bieli z granatem i czerwienią.

Kolejnym wyróżnikiem jest łączenie ze sobą takiego wyposażenia i dodatków, które pozornie ze sobą nie pasuje. Bujane fotele, rattanowe meble oraz dziergane koce – bez tych przedmiotów nie mógłby istnieć styl Hampton. Nie mniej jednak, najważniejszym elementem są shuttersy czyli białe, drewniane okiennice, zamontowane wewnątrz okna, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym w okresie letnim, zimą zaś przed przenikaniem ciepła.

Niewątpliwą zaletą stylistyki Hampton jest ogólna dostępność. Oznacza to, że trend może wprowadzić do swojego mieszkania każdy, bez konieczności wydawania fortuny na czasochłonne remonty czy umeblowanie. W tym przypadku rzeczą szalenie ważną jest pomysłowość. Umiejętność nadawania nowego blasku starym przedmiotom stanowi cechę priorytetową. Aby zatem odświeżyć wygląd parkietu, nie trzeba wymieniać go na nowy, a jedynie wycyklinować i pokryć lakierem. Uroku stylistyce Hampton dodają tekstylia. Chodniki, bawełniane czy lniane tkaniny w granatowo-białe pasy, wzbogacone o dodatki marynistyczne – muszle, kotwice – wprowadzą powiew nonszalanckiego wyglądu.

Hampton we wnętrzach

W kuchniach urządzonych w tym stylu powinny znajdować się jasne meble z przeszklonymi witrynami, uzupełnione błękitno-morskimi dekoracjami. Z kolei w pokoju dziecinnym królują pastelowe kolory oraz praktyczne meble. Marynistyczne akcenty z łóżkiem z bielonego drewna stanowią absolutny must have takiej stylizacji.

Styl Hampton charakteryzuje się jedną, zasadniczą zaletą. Jest oryginalny, dzięki czemu cieszy domowników każdego dnia. W jasnych, klimatycznych wnętrzach człowiek czuje się odprężony i zrelaksowany, prawie jak na urlopie, który trwa cały rok…

pokrewne artykuły