Neutralne kolory, naturalne materiały i praktyczne dekoracje – to cechy typowe dla stylistyki skandynawskiej, która szturmem wdarła się do polskich domów. Uzupełnieniem całości jest designerskie oświetlenie, spełniające nie tylko walory funkcjonalne, ale również estetyczne.

To, co charakteryzuje skandynawskie wnętrze to niewątpliwie przejrzysty i praktyczny charakter zgromadzonych przedmiotów. Każda rzecz znajdująca się na jego wyposażeniu nie może pojawić się przypadkowo. Dlatego polecanym zabiegiem jest wyszczególnienie poszczególnych stref mieszkalnych (nauki, pracy i relaksu), aby pod tym kątem zaprojektować odpowiednie oświetlenie.

Propozycje do skandynawskiego wnętrza

Jakie zatem rozwiązania są oddane do naszej dyspozycji? Przede wszystkim lampy typu Cable Power, składające się z kolorowego kabla i dekoracyjnej żarówki. To niewątpliwie proste, ale zarazem designerskie rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w aranżacjach inspirowanych Północą. Nie tylko przyciąga uwagę odbiorców, ale również przełamuje prostotę całej stylizacji.

Równie dużą popularnością cieszą się łańcuchy LED-owe, tzw. cotton ball lights. Ich uniwersalny charakter wykorzystania daje nam szerokie możliwości użycia, a niski pobór prądu bezpośrednio przekłada się na możliwość wygospodarowania domowych oszczędności.

Kolejną propozycję stanowią lampiony z metalu, wyglądem przypominające tradycyjne latarenki, które bez trudu możemy przenosić i ustawić dosłownie w każdym domowym zakamarku.

Stylistyka skandynawska czerpie inspiracje z aranżacji industrialnych, czego najlepszym przykładem są duże metalowe lampy utrzymane w chłodnej kolorystyce. Świetnie prezentują się zamocowane nad kuchennym blatem.

pokrewne artykuły