Sposób, w jaki urządzone jest mieszkanie, dużo mówi o zainteresowaniach i osobowości domowników. Jeśli zatem należymy do kręgu miłośników kuchni, warto wyposażyć wnętrze o ciekawe akcenty nawiązujące do tematyki gastronomicznej. Przedstawiamy nasze propozycje.

Pościele, poszewki i koce

Rozwój nowoczesnych technik nadruku daje nam nieograniczone możliwości wykorzystania obrazu. Nic zatem dziwnego, że z tego udogodnienia często korzystają producenci artykułów domowych. Świetnym dodatkiem może być zatem pościel utrzymana w apetycznym klimacie, dekoracyjne poszewki na poduszki ozdobione kulinarnym motywem czy koce, które wraz z filiżanką herbaty umilą nam jesienno-zimowe popołudnia.

Dekoracje ścienne

Omawiając dodatki utrzymane w gastronomicznym charakterze, nie sposób byłoby pominąć dekoracji ściennych, takich jak: fototapety, naklejki czy szablony malarskie. Przy ich udziale pusta, monochromatyczna ściana w jednej chwili nabierze kulinarnego charakteru. Nie ulega wątpliwości, że tego rodzaju ozdoby nie tylko podkreślą wnętrze, ale również zachęcą rodzinę i znajomych do kosztowania domowych specjałów.

Fototapeta kurki

Fototapeta groszek

Przyprawy na fototapecie

Zegary – nie tylko do odmierzania czasu

Nieodzownym elementem wyposażenia każdej kuchennej przestrzeni jest oczywiście zegar. Przy odrobinie kreatywności możemy poszukać takiego, który nie tylko usprawni nam przygotowywanie domowych posiłków, ale również podkreśli walory estetyczne pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest wiele pomysłowych dodatków. Możemy wybrać zegar – filiżankę czy modele, których wskazówki zastąpiono sztućcami. To niewątpliwie bardzo oryginalna dekoracja, która przykuje uwagę bliskich i znajomych.

pokrewne artykuły