Wbrew ogólnie przyjętym stereotypom, plakaty stanowią zarówno dobrą dekorację do pokoju zbuntowanego nastolatka, jak i innych pomieszczeń domowych – nawet tych, w których ponad wszystko stawiamy na funkcjonalne wykorzystanie.

Kuchnia miejscem na plakat?

Kuchnia to niewątpliwie jedno z najważniejszych części mieszkalnych całego domu. Na przygotowywaniu i spożywaniu posiłków spędzamy w niej dużo czasu, podobnie zresztą jak na odrabianiu lekcji z dziećmi czy na rodzinnych naradach. Dlatego powieszony na ścianie plakat może nie tylko wzbogacić wystrój tego pomieszczenia, ale również wprowadzić atmosferę pozytywnie nastrajającą do wykonywania codziennych czynności.

Jaki motyw?

Jednym z ponadczasowych motywów dekoracyjnych idealnie pasujących do kuchennych wnętrz jest oczywiście kawa lub herbata. Wybierając plakat z wizerunkiem trunku, który najbliższy jest oczekiwaniom naszych kubków smakowych, jednogłośnie określimy swoją przynależność w tym zakresie. Decydując się na japoński imbryk z aromatycznie unoszącą się wonią świeżo zaparzonej herbaty przeniesie nas oczyma wyobraźni do krajów Dalekiego Wschodu. Z kolei dla miłośników kofeiny idealną propozycję będą stanowiły ziarna kawy lub energetyczny plakat przedstawiający filiżankę tego energetycznego napoju.

Kolejną oczywistą tematyką na motyw przewodni kuchennej dekoracji są oczywiście artykuły spożywcze. A tych mamy szeroki wybór. Możemy wybierać spośród warzyw i owoców w różnej rozdzielczości, wprowadzających do wnętrza atmosferę apetycznego orzeźwienia. Do naszej dyspozycji są również aromatyczne przyprawy, które w zależności od wybranego rodzaju, dodadzą naszej kuchni szczypty charakteru lub pikanterii.

Kuchnia ozdobiona motywem kulinarnym z pewnością będzie prawdziwą oazą rozkoszy dla osób zakochanych w gotowaniu, stanowiąc tym samym pokarm nie tylko dla ciała, ale przede wszystkim dla duszy. Jeśli jednak nasze oczekiwania aranżacyjne na motyw przewodni kuchennego plakatu są inne, zawsze możemy przygotować projekt własnego autorstwa. W tym wypadku ograniczy nas jedynie własna wyobraźnia.

plakat

pokrewne artykuły