Dekoracje abstrakcyjne stanowią chętnie wykorzystywaną grupę kompozycji, wykorzystywaną do ozdabiania wnętrz. Nic w tym dziwnego, albowiem urzekają nowoczesnym designem, za pomocą którego możliwe jest spotęgowanie walorów modernistycznych. Ponadto, są tematycznie uniwersalne.

Jako, że nie prezentują żadnego konkretnego wzoru, mogą być wykorzystywane w każdej stylistyce. Warunek jest jeden – muszą być odpowiednio dobrane do zastosowanej we wnętrzu aranżacji.

Jedną z ciekawszych propozycji w tym temacie jest prezentowany szablon malarski, który zachwyca specyficzną, rzadko spotykaną formą i charakterystycznym odbiorem dla obserwatora. Warto w tym miejscu podkreślić, że sposób, w jaki odbierane jest wnętrze, w dużej mierze zależy od naszej wyobraźni. Przytoczona grafika doskonale spełnia te wytyczne. Z jednej strony uspakaja, pozytywnie nastraja, z drugiej urzeka refleksyjnym klimatem. Stonowana, subtelna kolorystyka oraz regularny układ linii wywołuje w nas wrażenie delikatnego wirowania.

Uniwersalność zaprezentowanej dekoracji daje nam nieograniczone możliwości aranżu. Wszystko bowiem zależy od kolorystyki jej wypełnienia. Decydując się na spokojne, neutralne kolory, uzyskamy subtelne, wyciszające wnętrze. Jeśli jednak zależy nam na wprowadzeniu odrobiny dynamiki, wówczas doskonałym wyborem będzie zastosowanie intensywnych barw, np. pomarańczy czy czerwieni. Zestawienie agresywnej kolorystyki z łagodnością linii będzie urzekającym kompromisem do nowoczesnych wnętrz.

pokrewne artykuły