Biuro szefa to miejsce nawiązywania nowych transakcji biznesowych oraz przestrzeń sprzyjająca podejmowaniu negocjacji. Aranżacja takiego pomieszczenia wymaga zatem dużej rozwagi. Z jednej strony musi charakteryzować się wygodą i komfortem przebywania, w innej zaś kreującej prestiż i szacunek. Elegancka, niekrzykliwa, podkreślająca profesjonalizm i kompetencje osoby w niej przebywającej. Jak zatem urządzić taką przestrzeń?

Gabinet szefa to wizytówka całego przedsiębiorstwa, ale jednocześnie miejsce sprzyjające koncentracji. Na jakość wykonywanych obowiązków służbowych wpływa zatem kolor ścian, wyposażenie oraz dodatki. Idealnie zaaranżowana przestrzeń buduje szacunek dla pracowników, jak i partnerów biznesowych, jednocześnie podkreślając odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Kolory

Urządzając biuro dla szefa, warto postawić na eleganckie, spokojne kolory. W tym zakresie najchętniej wybierane są biele, szarości, brązy i beże. Uważa się, że te barwy podkreślą jego pozycję w firmie. Jeśli jednak preferujemy mniej monotonne rozwiązania, wtenczas dobrym pomysłem jest wzbogacenie przestrzeni odważniejszym kolorem. Meble o śmiałym designie będą stanowiły doskonałą propozycję. Niebieski, czerwień lub czerń – te nasycone kolory sprawią, że biurowa przestrzeń nabierze niecodziennego charakteru. Nie mniej jednak należy pamiętać, że pomieszczenie zajmowane przez szefa jest miejscem, w którym podejmowane są liczne decyzje. W związku z tym musi panować w nim porządek.

Dodatki mile widziane

Gabinet szefa musi zapewniać komfort i wygodę. Dlatego miękkie fotele biurowe lub sofa są mile widziane. Jeśli jednak dysponujemy niewielkim metrażem, wówczas lepszym rozwiązaniem będą designerskie krzesła do siedzenia. Meble muszą charakteryzować się funkcjonalnością, dlatego dobrym pomysłem jest zakup biurka z szufladami bądź samego blatu z nóżkami.

 

pokrewne artykuły