Jak wygląda wystrój mieszkania z perspektywy męskiej części społeczeństwa? To pytanie bardzo złożone, ponieważ do niedawna samo urządzanie domu czy dobieranie poszczególnych dodatków dekoracyjnych nie stanowiło ulubionego zadania dla wielu panów. I nie chodziło bynajmniej o brak talentu czy zmysłu aranżacyjnego, ile o brak wystarczającej wiedzy na temat aranżacji wnętrz.

Dziś czasy się zmieniły i widać to dosłownie w każdym aspekcie codziennego życia. Współcześni mężczyźni nie tylko bardziej dbają o swój wygląd, ale również dokładają wszelkich starań, aby mieszkanie, w którym przebywają, było co najmniej ładne. A zatem aktywniej niż zwykle włączają się do jego aranżacji.

Jak powinno wyglądać idealne mieszkanie dla faceta?

Jak zatem można byłoby w skrócie określić, jakie mieszkanie dla faceta będzie najlepsze? Nie ma wątpliwości, że to, które jest w pełni funkcjonalne, zapewniające komfort, ale minimalistyczne. Panowie, w przeciwieństwie do kobiet nie lubią otaczać się licznymi ozdobami czy dekoracjami. Ich zdaniem są to przedmioty utrudniające codzienne funkcjonowanie, chociażby biorąc pod uwagę sprzątanie. Mężczyźni kochają nowoczesne rozwiązania, proste formy oraz wielkoformatowe ujęcia (i nie chodzi wyłącznie o sprawy motoryzacyjne czy elektroniczne), w bezpiecznych, neutralnych kolorach, najczęściej bieli, szarości czy brązach. Doskonałym sposobem aranżacji wnętrza są fototapety, które idealnie odzwierciedlają potrzeby mężczyzn.

Fototapety dla mężczyzny

 Jednym z ciekawszych motywów do męskich wnętrz są oczywiście tematy związane z motoryzacją. Nowoczesne, niesamowicie szybkie samochody lub błyszczące auta retro to z pewnością marzenie wielu panów. Równie ciekawym motywem do dekoracji są tapety industrialne ukazujące surowe, stalowe i ogromne konstrukcje, będące niejako odzwierciedleniem silnego i zdecydowanego charakteru właściciela mieszkania.

pokrewne artykuły