Aranżacja przedpokoju

Urządzanie każdego mieszkania może przysporzyć jego właścicielom dużego problemu. Nie ma znaczenia, czy jesteśmy posiadaczami lokalu pochodzącego z rynku pierwotnego, czy wtórnego ani również tego, czy jest ono małe czy duże. W każdej sytuacji aranżacja wnętrza powinna być przemyślaną i dobrze rozplanowaną czynnością, od której będzie zależał wygląd końcowy.

O ile podejmując zadanie wystroju kuchni, salonu czy pokoju dziecięcego przywiązujemy do tego wielką wagę, tak w przypadku przedpokoju często lekceważymy temat. Nasze starania o nienaganny jego wygląd ograniczają się do wstawienia szafki na buty i wieszaka na kurtki. Pora to zmienić!

Wąskie i długie – jak urządzić takie przedpokoje?

Nie ulega wątpliwości, że większość przedpokoi, zwłaszcza tych położonych w blokach, można zaliczyć do kręgu długich, wąskich i dodatkowo z obustronnie porozstawianymi drzwiami. Aranżacja takiego pomieszczenia z pewnością nie będzie należała do najłatwiejszych. Jednak za sprawą nowoczesnych fototapet i dużej różnorodności wzorów, nawet wąskie wnętrze można przemienić w klimatyczną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Na uwagę powinny w pierwszej kolejności zasłużyć fototapety powiększające wnętrze, dzięki którym mieszkanie nie tylko nabierze odpowiednich proporcji, ale również lekkości. Dobrym pomysłem będzie również udekorowanie drzwi. Wizerunek oklein z tunelami sprawdzi się w tym zakresie fenomenalnie.

Duży przedpokój – dużo możliwości

Nie od dziś wiadomo, że obszerne pomieszczenia dają nam szerokie możliwości jego aranżacji. W najlepszym położeniu są właściciele nowoczesnych domków jednorodzinnych czy apartamentowców, w których holl kształtem przypomina czworokąt. W tego typu pomieszczeniach idealnie sprawdzą się fototapety z motywami architektonicznymi, stylizowanymi na wąskie, kamienne uliczki czy otwarte place. Alternatywą w dekoracji takich przedpokoi może być zastosowanie stonowanych motywów powtarzalnych, takich jak faktury czy abstrakcje, dzięki którym wnętrze nabierze regularnego charakteru.

pokrewne artykuły