Napisy stanowią coraz częściej wykorzystywany motyw w dziedzinie aranżacji wnętrz. Pojawiają się zarówno na wyposażeniu salonów, kuchni, korytarzy czy sypialni. Wbrew pozorom, pomysł na zastosowanie napisów nie jest niczym spektakularnym, albowiem pewnie niejedna osoba w podeszłym wieku z pewnością pamięta haftowane makatki nad łóżkiem.

W tego typu dekoracjach lubują się w szczególności jednak ludzie młodzi. Z nieskrywaną przyjemnością dekorują swoje prywatne przestrzenie wymownymi, niekiedy kontrowersyjnymi sentencjami. Ozdabianie słowem może być zatem wielce emocjonującym przeżyciem, w szczególności kiedy duża przestrzeń nad łóżkiem zachęca do umieszczenia swojego prywatnego napisu.

Mahomet

Stojąc przed wyborem napisów do sypialni można sięgnąć po cieszące się popularnością plakaty w ramach lub dekoracje samoprzylepne. Wybrany tekst nie powinien być jednak kwestią przypadku. Idealnie w tym miejscu sprawdzą się treści motywujące, osobiste, wyrażające zamiłowania czy miłość. Sypialnia bowiem jest takim miejscem, które w odróżnieniu od kuchni czy salonu pozwala na większe możliwości aranżacyjne. Z założenia jest przestrzenią osobistą, prywatną, do której wstęp mają tylko nieliczni.

Tak bardzo Cię kocham…

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, idealnym pomysłem na napis w sypialni jest treść wyrażająca uczucie do bliskiej nam osoby. Stanowi bowiem doskonałe tło dla wyznania miłości i wierności. Krótkie, ale wyraziste zdanie będzie znaczyło więcej niż tysiąc słów. Uzupełnieniem takiego sypialnianego wnętrza będzie minimalistyczny wystrój, ograniczający się do podstawowych elementów wyposażenia. Zastosowany napis będzie bowiem punktem centralnym całego wystroju.

Love

Na dzień dobry

Sypialnia to jednak nie dla wszystkich odpowiednie miejsce do codziennego wyznawania miłości. Osoby w starszym wieku, bardziej dojrzałe i stateczne mogą bowiem skorzystać z napisów, które każdego dnia będą motywowały ich do wstania z łóżka. Życzenie wielu uśmiechów oraz motywacja to świetna alternatywa na zrezygnowanie z codziennego narzekania.

Życiowe sentencje

pokrewne artykuły