Biuro zaaranżowane w białej tonacji może budzić mieszane uczucia. Wielu osobom z pewnością przywodzi na myśl sterylne lekarskie gabinety. Jeśli jednak zastosujemy ciekawe rozwiązania, taka przestrzeń może być przyjazna. Nie bez powodu barwa traktowana jest za synonim szczerości i staranności.

Dlaczego warto urządzić białe biuro?

Zachwycające schludnością, estetyką i minimalizmem. Z drugiej strony optycznie powiększające wnętrze. To niekwestionowane atuty przemawiające na korzyść białych pomieszczeń, przed którymi tak wielu się wzbrania. Współcześnie biel jest podstawowym kolorem będącym fundamentem wielu aranżacji. Buduje wrażenie czystości i uporządkowania.

Wyposażenie białego biura

Aranżując białe biuro wcale nie musimy decydować się na meble w tym samym kolorze. Przebywanie bowiem w tak monotonnym wnętrzu na dłuższą metę byłoby męczące. W projektowaniu biurowej powierzchni warto zatem zachować odpowiednie proporcje. Rodzi się zatem pytanie, jakie umeblowanie będzie w tym przypadku najlepsze? Na przełomie ostatnich sezonów wielką popularnością cieszą się lakierowane elementy wyposażenia. Ich atutem jest nie tylko estetyka wykonania, ale również wysoka funkcjonalność. Utrzymanie ich w czystości nie sprawi problemu, zaś zalegający kurz nie rzuci się w oczy tak bardzo, jak na ciemnym wyposażeniu.

Podstawowym elementem jest zatem biurko oraz odpowiednio dobrany fotel biurowy. Przytoczone meble muszą charakteryzować się estetyką wykonania, ale również komfortem użytkowania. Idealnie byłoby, gdyby konstrukcja krzesła umożliwiała dopasowanie się do potrzeb użytkownika.

Dodatki

Biel zarówno dobrze komponuje się występując samodzielnie, jak i w otoczeniu dodatków. W tym zakresie warto rozważyć możliwość zestawienia jej z jasnym drewnem, co sprawi, że pomieszczenie zyska na przytulności.

Kolejną propozycją są ozdoby ścienne. To w szczególności rozwiązanie kierowane do osób, którym biel kojarzy się ze sterylnością. Świetnym wyborem może być fototapeta utrzymana w spokojnej kolorystyce, przełamująca całą aranżację, a jednocześnie dodająca jej pazura. Białe tulipany to strzał w dziesiątkę!

Białe tulipany

Czym byłoby najładniej urządzone biuro, jeśli brakowałoby w nim funkcjonalnych, sprzyjających wykonywaniu obowiązków służbowych elementów? Mowa w tym zakresie o tablicach suchościeralnych, nieodzownych podczas szkoleń, narad pracowniczych czy konferencji.

Tablica biała cegła

pokrewne artykuły