Podstawowym wyposażeniem każdej sypialni jest oczywiście łóżko. W tym zakresie chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości. Wydawać by się mogło, że dla osiągnięcia pełnej wygody, wystarczy nam wygodne łoże. Czy na pewno?

Łóżko sypialniane to nie tylko stelaż i materac. To również oryginalny zagłówek, który wpływa na podwyższenie walorów funkcjonalnych, jak i estetycznych całego pomieszczenia. Może przyjmować rozmaitą postać. W zależności od osobistych oczekiwań, możemy wykonać go samodzielnie bądź zlecić firmom specjalizującym się w tym zakresie. Również jego wygląd w dużej mierze będzie uwarunkowany indywidualnymi preferencjami.

Źródło inspiracji – rozwiązania klasyczne

Dostępne w sprzedaży zagłówki mogą być przymocowane na stałe do łóżka lub ściany, mogą również być w każdej chwili zdemontowane. Pierwszym rodzajem może być model poduszkowy, wykonany z różnej wielkości poduszek. Kolejny, modułowy stanowi bardzo ciekawą propozycję, ponieważ zezwala na rozmaite możliwości aranżacyjne. Gdy tylko znudzi nam się aktualny wystrój sypialni, w każdej chwili można go bez trudu wymienić.

Źródło inspiracji – rozwiązania nietypowe

  1. Osoby ceniące niecodzienne pomysły z pewnością będą zachwycone zagłówkiem, będącym połączeniem drewna oraz metalu. Takie zestawienie faktur i kolorów urzeknie modernistycznym designem, jednak jeśli chodzi o walory funkcjonalne, może być bardzo dyskusyjne. Trudno bowiem wyobrazić sobie swobodny, komfortowy wypoczynek, opierając się na twardym zagłówku. Nie wspominając już o ewentualnym uderzeniu głową w jego front…
  2. Na przełomie ostatnich sezonów dużą popularnością cieszy się zastosowanie farby tablicowej we wnętrzach. My proponujemy nieco inne jej wykorzystanie, polegające na przemalowaniu przy jej udziale płyty zagłówka. Decydując się na takie rozwiązanie, każdego dnia będziemy mogli pozostawić ukochanej osobie miłe słówko lub zapisać ważne do załatwienia sprawy. Jedno pozostaje pewne – to praktyczny i zarazem oryginalny pomysł na wzbogacenie wystroju swojej sypialni.

pokrewne artykuły