Stojąc przed koniecznością aranżacji sypialni, najczęściej decydujemy się na dekoracje tematycznie powiązane z wypoczynkiem. I choć wybór tapety ukazującej widok rozgwieżdżonego nieba w istocie nastroi i wyciszy nas przed snem, nie mniej jednak nie u wszystkich może powodować takie odczucia.

W aranżacji sypialni chodzi bowiem o dostosowanie takich elementów dekoracyjnych, które w subiektywnym rozumieniu będą sprzyjać odprężeniu. Fototapeta powinna eksponować to, co najbardziej nas relaksuje i odpręża.

Moda, stereotypy, a może własne przekonanie?

Można się spotkać z niektórymi twierdzeniami, że jest grupa fotografii i motywów, które z założenia nie są odpowiednie do sypialni. Nie jest to jednak prawda, albowiem każda, nawet najbardziej wymyślna dekoracja pozostanie niewidoczna po zgaszeniu światła. Warto zatem wybierać takie motywy, które to nam się podobają. A zatem, miłośnicy przyrody i obcowania z naturą powinny swoją uwagę skupiać na fotografiach przedstawiających krajobrazy. Zwolennicy motoryzacji na grafikach szybkich sportowych aut czy połyskujących w słońcu limuzyn. W sprzedaży nie brakuje również zdjęć przedstawiających kompozycje florystyczne, abstrakcyjne, martwą naturę czy wielkomiejskie aglomeracje.

Kobiece akty jako dopełnienie intymnej przestrzeni…

Wśród szerokiego grona motywów, możemy wyróżnić kategorię tych, które w szczególny sposób komponują się z sypialnianym wnętrzem. To oczywiście fototapety utrzymane w erotycznym stylu, w zmysłowy sposób ukazujące fragmenty nagiego ciała czy kompozycje przywołujące na myśl pewne skojarzenia…

Akt kobiecy

Dekoracja powiązana stylistycznie

Dekoracje ścienne do sypialni powinny ukazywać nie tylko nasze preferencje, ale również współgrać z wybraną stylistyką. Nowoczesny charakter sypialni wzbogacą dodatki abstrakcyjne. Wnętrza nawiązujące do wiejskich, rustykalnych aranżacji skomponują się z motywami ludowymi, prowansalskie zaś z widokiem lawendy i szeroko pojętego drewna…

Obraz lawenda

pokrewne artykuły