Biurko to niewątpliwie podstawowy element wyposażenia pokoju pierwszaka, które w przyjazny sposób zapozna go ze światem nauki. Warto zatem wybrać taki model, który nie tylko przypadnie wizualnie maluchowi do gustu, ale również będzie charakteryzować się walorami praktycznymi.

Klasycznie

Bardzo powszechnym i zarazem chętnie wybieranym modelem jest biurko wyposażone we wnękę na nogi oraz szafkę i szufladę po jednej stronie. Z uwagi na swój uniwersalny charakter, doskonale sprawdzi się w wielu pomieszczeniach. Może być bez problemu wstawione pod okno lub obok łóżka. To, co w szczególności wpływa na jego walory funkcjonalne to niewielki wymiar oraz waga. Kupując tradycyjne biurko musimy pamiętać, aby dopasować je do wzrostu dziecka. W tym zakresie idealnym rozmiarem jest wysokość 75 cm. Na przełomie ostatnich sezonów największą popularnością cieszą się białe biurka oraz modele dwukolorowe, np. biało-niebieskie czy biało-różowe.

Przede wszystkim – ergonomia

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, którzy preferują meble rosnące razem z dzieckiem z pomocą przychodzą biurka ergonomiczne, których cechą charakterystyczną jest regulowana wysokość oraz możliwość dopasowania kąta nachylenia blatu. To propozycja w szczególności dedykowana dzieciom, które lubią zabawy plastyczne.

Do niewielkich pomieszczeń

Biurko narożne to rozwiązanie doskonale pasujące do małych mieszkań. Z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję, wypełnia niezagospodarowany kąt. Jego atutem jest niewątpliwie uniwersalność wykorzystania, ponieważ posłuży zarówno do nauki, jak i w roli stolika komputerowego. W tym przypadku najlepszą propozycją będą modele w kształcie litery „L”, które zostały wyposażone w dużą przestrzeń na monitor i klawiaturę. Mankamentem jest fakt, że przy jakiejkolwiek próbie przemeblowania mieszkania, to biurko narożne powinno być punktem odniesienia dla pozostałego, znajdującego się w pomieszczeniu wyposażenia.

pokrewne artykuły