Zwierzęta, obok pejzaży, roślin, obiektów architektonicznych czy postaci, stanowią jeden z najchętniej wykorzystywanych motywów na dekoracje ścienne. Coraz częściej umieszczamy je na fototapetach, obrazach czy naklejkach. Poniżej prezentujemy listę najbardziej popularnych gatunków zwierząt. Może któryś z nich będzie stanowił inspirację dla odwiedzających nasz blog czytelników?

Koń

Koń, to obok psa i kota zwierzę, które od wielu pokoleń wiernie towarzyszyło człowiekowi. Stąd też tak wielkim szacunkiem obdarzamy tego ssaka i podchodzimy do niego z wielkim sentymentem. Dla wielu z nas koń stanowi synonim prędkości, wiatru, pędu i swobody. Obecność takiego motywu w naszym mieszkaniu może jednoznacznie sugerować, że jego właściciele kochają konie. Stąd też we wnętrzu pojawia się właśnie taka dekoracja.

A może słoń?

W tradycji hinduskiej słoń jest traktowany jako synonim mądrości, sukcesu i dobrej passy. Dla człowieka jest synonimem siły i potęgi, zaś jego wizerunek z podniesioną trąbą symbolizuje szczęście, będąc tym samym ciekawą i nietuzinkową dekoracją mieszkania.

Drapieżne i dzikie

Chcąc nadać swojemu mieszkaniu odrobinę egzotycznego wyrazu, warto postawić na dekorację ukazującą wizerunek lwa. Ten dziki kot, będący jednocześnie królem wszystkich zwierząt, dzięki swojej dostojnej i niezwykle urokliwej grzywie, może idealnie sprawdzić się w roli dekoracji ściennej. Nie ulega wątpliwości, że tak ozdobione wnętrze zyska drapieżnego, nieco zadziornego wyglądu, które zbliży nas do afrykańskiej rzeczywistości…

Kot z pazurem

Alternatywą dla dekoracji ściennej ukazującej lwa jest fotografia z wizerunkiem tygrysa. Ten drapieżny, szalenie zwinny i szybki kot nada wnętrzom dzikiego charakteru. Motyw jest mile widziany zwłaszcza w pomieszczeniach stylizowanych na wzór azjatycki, choć równie dobrze sprawdzi się także w mieszkaniach nowoczesnych, w których tygrysie cętki są elementem wystroju jak najbardziej mile widzianym.

pokrewne artykuły