Jak dotąd cegła była znanym i chętnie stosowanym materiałem budowlanym. Dziś jednak jej wykorzystanie sięga znacznie dalej i coraz częściej można ją spotkać w roli elementu dekoracyjnego mieszkań, który niewątpliwie dodaje mu uroku oraz wyjątkowego stylu.

Zastosowanie ceglanej ściany

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na model biały, czerwony, szary lub naturalny, w każdym przypadku będzie świetnie współgrać z nowoczesną i klasyczną stylistyką mieszkania. Niewiele osób bowiem zdaje sobie sprawę, że ceglaną ścianę można aranżować na wiele rozmaitych sposobów, dzięki czemu jej dopasowanie do indywidualnych wizji architektonicznych nie stanowi najmniejszego problemu. Cegła świetnie komponuje się z wnętrzami loftowymi, romantycznymi, industrialnymi, a także jako element dekoracyjny przytulnych sypialni czy reprezentacyjnych salonów.

Gdzie wykorzystać cegłę?

Zaletą cegły jest fakt, że zarówno dobrze prezentuje się w towarzystwie metalu, jak i drewna. W zależności od osobistych wizji oraz indywidualnych preferencji, można nią ozdobić całą ścianę lub jej fragment. W salonie najczęściej jest to ściana RTV lub ta, na której znajduje się kominek. Z kolei w kuchni zastępuje klasyczne płytki. Idealnym dopełnieniem ceglanej ściany są meble kuchenne wykonane z lakierowanej płyty.

Wbrew ogólnym przekonaniom, cegła to materiał posiadający duszę, dzięki któremu stworzenie unikatowych aranżacji jest prostsze niż kiedykolwiek. Oprócz aspektów czysto estetycznych, warto zauważyć, że jest również materiałem o trwałych właściwościach wykończeniowych. Charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz ogień. Jej atutem są dobre parametry izolacyjne oraz wyciszeniowe. Stanowi doskonały zamiennik dla powszechnie stosowanych tapet czy kolorowych farb.

pokrewne artykuły