O tym, że dodatki w ogromnej mierze kreują nastrój i atmosferę panującą we wnętrzu, wie z pewnością każdy. Nic zatem dziwnego, że co sezon projektanci dostarczają nam coraz to nowszych inspiracji. Jedną z nich jest motyw chmur, który jak do tej pory stanowił dość unikany temat przewodni. A szkoda, ponieważ widok obłoków nadaje wnętrzu lekkości i przestrzeni.

Ogromny asortyment produktów sprawia, że z wyborem dekoracji z chmurami nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu. W sprzedaży bowiem znajdziemy wiele fotografii nawiązujących do omawianego motywu przewodniego, dzięki którym możliwe będzie jego indywidualne dostosowanie do naszych osobistych preferencji.

Fototapeta z chmurami

Gdy brakuje nam pomysłu na udekorowanie ściany w salonie, kuchni czy pokoju dziecięcym, z pomocą przychodzą nam realistyczne, ukazane w wielkoformatowej odsłonie fototapety, które doskonale wypełnią pustą przestrzeń w mieszkaniu. Aby jeszcze bardziej spotęgować efekt lekkości i przestronności, warto umieścić je naprzeciw lustra. Nie ulega wątpliwości, że mając do dyspozycji kłębiące się obłoki na błękitnym niebie, każdy, nawet najbardziej senny i monotonny dzień nabierze optymistycznego charakteru, wyzwalając w nas radość oraz pokłady energii. Tego rodzaju dekoracja, z uwagi na swoją neutralną postać, stanowi uniwersalny motyw, będący idealnym tłem dla kolejnych ozdób.

Obłoki nad polem kwiatowym

Chmury w sypialni

Osoby o romantycznej, artystycznej duszy z pewnością chętnie sięgną po dekorację z chmurami. To bowiem doskonała inspiracja do tworzenia kolejnych aranżacji, które w subtelny, niezwykle delikatny sposób podkreślą wystrój naszego mieszkania. Decydując się zatem na widok chmur w sypialni, doskonałym pomysłem jest umieszczenie grafiki za wezgłowiem łóżka. Nieco odważniejsze osoby mogą pokusić się o montaż dekoracji na suficie, dzięki czemu zyskają wrażenie, że każdego dnia budzą się pod gołym niebem. Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować efekt, możemy wzbogacić przestrzeń w pościel w obłoki.

Chmury odbijające się w tafli jeziora

pokrewne artykuły