Aranżacja mieszkania nie należy do łatwych zadań. To wieloetapowy proces, od którego wyniku zależy efekt końcowy. Na jego wygląd wpływ ma wiele czynników, począwszy od zakupu mebli po wybór akcesoriów dekoracyjnych. Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę to bez wątpienia kolor, od którego zależy wygląd całej stylizacji. Jednak sukcesem podczas urządzania mieszkania jest taki dobór poszczególnych elementów, które idealnie ze sobą współgrają. Duży udział w tym zakresie mają dekoracje.

Obraz do przestronnych wnętrz

Jednym z elementów, który wywiera szalenie duży wpływ na odbiór całości są ściany. To, w jaki sposób udekorujemy tą przestrzeń, zależy w głównej mierze od tego, jaki aranżacyjny efekt pragniemy osiągnąć. W przypadku właścicieli, którzy wyjątkowo duży nacisk kładą na jasne wnętrza i niczym nie skrępowaną swobodę, najlepszą propozycję będzie stanowić obraz albo naklejka ścienna. W zależności od osobistych preferencji, obraz może być utrzymany w stylistyce nowoczesnej, klasycznej, bądź w formie tryptyku.

Fototapeta przeżywa swój renesans

Na przełomie ostatnich lat wyjątkowo dużą popularnością cieszy się fototapeta. Jej możliwości aranżacyjne są wręcz nieocenione, a efekt, jaki dzięki niej można osiągnąć, wręcz nie do wyobrażenia. Przy zastosowaniu odpowiedniego wzornictwa, kolorystyki oraz wielkości, można odmienić swoje mieszkanie nie do poznania.

W przypadku ciemnych wnętrz, idealnym rozwiązaniem może okazać się fototapeta ukazująca okna, zza którego rozpościera się widok na błękitne, słoneczne niebo. Dzięki temu każde wnętrze zyska rozświetlenia, stając się przyjazną i klimatyczną dla domownika przestrzenią. Pokój dziecięcy można ożywić wesołą, niezwykle barwną i radosną fototapetą, dzięki której nawet najbardziej pochmurny maluszek od razu zyska promienny nastrój. Ciekawym urozmaiceniem domowej przestrzeni może być wykorzystanie motywu kwiatowego, umieszczonego na dużej ścianie w salonie lub sypialni. W towarzystwie nastrojowych świec oraz innych klimatycznych dodatków, każde wnętrze nabierze niezwykłego nastroju.

pokrewne artykuły