Stojąc przed zamiarem urządzania wnętrz, musimy wziąć pod uwagę nie tylko dobór odpowiednich, dostosowanych stylistycznie mebli, ale również wielu dodatków, gdyż to one warunkują sposób postrzegania danego pomieszczenia. W tym zakresie należy wskazać takie cechy jak kolorystykę, zastosowane materiały oraz motywy.

Na przełomie ostatnich lat niewątpliwie dużą popularnością cieszą się obszerne fototapety czy obrazy. Jednak dla osób, które poszukują jeszcze ciekawszych inspiracji, pomocna może okazać się lektura poniższego artykułu, w którym przedstawiamy warte rozważenia propozycje na podniesienie atrakcyjności swojego mieszkania.

Zegar (nie)typowy mieszkalny dodatek

Dom bez zegara jest jak salon bez kanapy. Nic zatem dziwnego, że czasomierze od lat stanowią tak chętnie wykorzystywany element dekoracyjny i praktyczny wielu domów. Tradycyjne zegary są możliwe do nabycia w wielu sklepach, my jednak pragniemy zaproponować coś zupełnie innego. Zegar w formie naklejki ściennej, zarówno w odsłonie klasycznej – dla tradycjonalistów, jak i nowoczesnej. Tego rodzaju dekoracja stanowi połączenie naklejki z niewielkim mechanizmem, który umożliwia odczytanie aktualnej godziny. Nie ulega wątpliwości, że to innowacyjny i nadzwyczaj oryginalny pomysł na ożywienie swojego mieszkania.

Wieszak w nieco innej odsłonie

Znajdujący zastosowanie w holu, przedpokoju czy poczekalni. O czym mowa? Oczywiście o wieszakach, dzięki którym możliwe jest pozostawienie swojego okrycia wierzchniego bądź innych ubrań wymagających odwieszenia. Ze względu na możliwość naklejenia, zajmują znacznie mniej miejsca niż w przypadku tradycyjnych wieszaków, stanowiąc tym samym estetyczną i designerską ozdobę. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje wieszaków. Pierwsza stanowi identyczną kopię tradycyjnych, stojących odpowiedników, z kolei druga odbiega od klasycznych modeli i przedstawia wizerunek drzew, gałęzi czy innych zawijasów.

pokrewne artykuły