Kochają je fotografowie oraz blogerzy, gdyż nie tylko tworzą piękny, świetlisty efekt, ale również atrakcyjnie się prezentują. Chętnie sięgają po nie osoby wykańczające domowe wnętrze, gdyż swoją oryginalną formą kreują atmosferę przytulności.

Cotton Ball Light, bo o nich mowa, to jeden z najpopularniejszych w ostatnim czasie dodatków aranżacyjnych, które zawładnęły wnętrzarską branżą. Ich niekwestionowana funkcjonalność oraz uniwersalność dopasowania do niemal każdej stylizacji, w bezpośrednim zakresie decyduje o ich niesłabnącym zastosowaniu. Można je wykorzystać zarówno do dekoracji modernistycznego, nowoczesnego salonu, jak i klasycznej, urządzonej z duchem tradycyjności przestrzeni. Te ozdobne lampki w postaci sznurkowych kul skutecznie podniosą atrakcyjność każdej przestrzeni.

Za co kochamy te świetlne girlandy?

Cotton Ball Light wyglądają niczym malutkie kłębki wełny, które montując na sznurze, cieszą nasze oczy oryginalnym wyglądem. Można je dostać zarówno w sklepach internetowych, ale również u lokalnych sprzedawców czy w klubach zakupowych. Bogata różnorodność kolorystyczna doskonale wpisuje się w przestrzeń aranżacyjną naszego mieszkania, zaś kilka długości sznurka z lampkami do wyboru pozwala w pełni odzwierciedlić osobiste potrzeby. Sekret ich popularności tkwi również w aspekcie dekoracyjnym. Posiadają bowiem miękkie światło, które wypełniając pomieszczenie, napawa je klimatycznym ciepłem.

Cotton Ball Light – gdzie umieścić?

Jak zostało to już wcześniej wspomniane, te świetlne girlandy wyróżniają się uniwersalnością wykorzystania. Oznacza to, że nie tylko z łatwością można je dopasować do motywu przewodniego zadanej stylistyki, ale również rodzaju pomieszczenia. To sprawia, że ich wyglądem możemy udekorować zarówno kuchnię, jadalnię, jak również salon czy przedpokój. Jedno jednak pozostaje pewne, najefektowniej prezentują się w pokoju dziecięcym. Ze względu na bogactwo kolorystyczne dostępnych w sklepie modeli, bez problemu znajdziemy lampki pasujące do pokoju dziewczynki, jak i chłopca.

Jednak nie tylko pokój dziecięcy jest doskonałym miejscem na dekorację świetlnymi kulami. Innym, równie ciekawym jest salon. W tym przypadku nasze możliwości aranżacyjne są ograniczone jedynie posiadaną wyobraźnią. W zależności od osobistych oczekiwań i spodziewanego efektu końcowego, możemy postawić na łańcuch świetlny przy suficie lub umieścić go na meblach. Tak naprawdę wiele zależy od naszej kreatywności.

Mówiąc o Cotton Ball Light, nie sposób pominąć sypialni. To pomieszczenie z założenia nastawione na klimatyczny charakter, szczególnie zatem wymaga specjalistycznej oprawy. Aby uzyskać oryginalny efekt, warto zawiesić kule nad łóżkiem.

Kilka słów o montażu

Światło, jakie emitują lampy Cotton Ball Light jest subtelne, delikatne i ciepłe. Wszystko to sprawia, że tworzy przytulną atmosferę. Mając na względzie te aspekty, warto nimi udekorować przestrzenie, w których przebywamy wieczorami. W salonie pomogą wykreować osobliwy nastrój, zaś w sypialni zastąpią lampkę nocną. Jak zatem je zamontować? Czynność jest banalnie prosta. Do każdej lampy musimy umieścić żarówkę zakończoną kablem. I gotowe!

Omawiane girlandy świetlne to funkcjonalne, ale przede wszystkim dekoracyjne ozdoby, które zmienią posiadaną przestrzeń mieszkalną w prawdziwie rajską przystań. Odpowiednio dobrane do charakteru i przeznaczenia pomieszczenia, pozwolą wydobyć z niego skrywany potencjał aranżacyjny. Jeśli zatem pragniemy małym kosztem wzbogacić atrakcyjność swojego mieszkania, warto postawić na te kule świetlne i potraktować je nie tylko jako dekorację wnętrza, ale również dodatkowe światło.

pokrewne artykuły