Czerwony, choć z zasady jest uroczym kolorem, w istocie jednak może przysporzyć nam wielu trudności w kategorii aranżacji wnętrz. Jednak, w zależności, w jakim odcieniu go wybierzemy, będzie kojarzył nam się z pozytywnymi emocjami, uczuciami, świętami tudzież innymi skojarzeniami, które pozytywnie będą wpływać na nasze samopoczucie.

Wiele osób stojących przed koniecznością zmiany aranżacji zajmowanego wnętrza zastanawia się, czy pomalowanie ścian na czerwono nie byłoby sprawdzonym rozwiązaniem. I o ile szybko przychodzi nam na myśl taka ewentualność, tak równie szybko odchodzi, gdyż panuje ogólne przekonanie, że takie wnętrze wyzwala w nas pokłady złości, nerwów i irytacji. A to niewątpliwie nie będzie rzutować pozytywnego światła na relacje z domownikami oraz na własne samopoczucie.

fototapeta-04x-tulipany-3592_16424

Nie mniej jednak, fakt że czerwony jest kolorem agresywnym i pobudzającym, nie znaczy że nie możemy wykorzystać go w dekoracji wnętrz. Każdy, kto jest zakochany w tej barwie może z powodzeniem sięgnąć po fototapetę utrzymaną w tej kolorystyce, a z pewnością nie pożałuje swojej decyzji. To niewątpliwie doskonały sposób na to, aby przy wykorzystaniu swojego ulubionego koloru stworzyć wnętrze skrojone na miarę własnych potrzeb. Nie ma znaczenia, czy zdecydujemy się na czerwony obraz, fototapetę czy naklejkę ścienną – w każdym przypadku dekoracja będzie prezentować się oryginalnie, nie powodując przy tym negatywnego wpływu na nasze samopoczucie.

fototapeta-04x-pola-czerwone-tulipany-1929_14980

Co jednak warto wiedzieć na temat czerwieni w aranżacji wnętrz? Często podejmowanym błędem jest wkomponowanie w spokojną stylizację wielu elementów w tym kolorze. Wbrew ogólnym przekonaniom, taki zabieg wywołuje bardziej niekorzystny wpływ niż jeden, ale dominujący aspekt w tym kolorze. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest montaż tapety tylko na jednej ze ścian, ale pokrywając ją w całości.

pokrewne artykuły