Salon nie zachęca wyglądem? Brakuje mu jakiegoś ożywienia? Mamy na to sposób! I wcale nie chodzi o kupno drogich mebli czy ekskluzywnych dodatków. Niekiedy zapominamy, że diabeł tkwi w szczegółach, w tym wypadku wystarczy odpowiednio ozdobić ścianę, aby pomieszczenie zyskało innego wyrazu.

Planując remont, na wyglądzie ścian najczęściej skupiamy niewiele uwagi. Jest to często popełniany błąd, który niesie za sobą dalsze konsekwencje. Odpowiednio zaaranżowana ściana jest dekoracją samą w sobie i jednocześnie wizytówką naszego domu. Co w takim razie mamy do dyspozycji?

Tapety szturmem podbijają nasze domy

Na przełomie ostatnich lat możemy zaobserwować wielki powrót tapet do naszych mieszkań. Współcześni projektanci zadbali o modny i estetyczny ich wygląd, dlatego z powodzeniem możemy powiedzieć, że tapety stają się jednym z najpopularniejszych dodatków, po jakie sięgamy podczas ozdabiania ścian. Do naszej dyspozycji oddany jest szeroki wybór wzorów, kolorów, faktur oraz materiałów, z jakich zostały wyprodukowane.

Fototapety przeżywają swój renesans

Zalet fototapet jest bardzo wiele, stąd też nietrudno się dziwić, że są tak chętnie wykorzystywanym materiałem do dekoracji ścian. Nie dość, że są szybkie i łatwe w montażu to dodatkowo tanie. A efekt? Spektakularny! Przy ich udziale nasze monochromatyczne wnętrze przemieni się w leśną dolinę, tropikalną dżunglę lub inny motyw, który najbliższy będzie naszym oczekiwaniom.

Fototapetę pokochaliśmy również dlatego, że jest uniwersalnym sposobem dekoracji ścian. Możemy nią ozdobić kuchnię, salon, przedpokój, pokój dziecięcy, a nawet łazienkę czy gabinet.

Naklejki nie tylko do zabawy dla dzieci

Naklejki są kolejnym sposobem dekorowania ścian, który zaskarbił sobie sympatię wielu klientów. Ich ogrom możliwości sprawia, że powstała aranżacja zyskuje nie tylko ładniejszy wygląd, ale również głębię, dlatego z powodzeniem mogą zastąpić obrazy, plakaty czy też inne ozdoby ścienne. Ich montaż także nie jest wymagający, możemy je nakleić zarówno na farbie, tapecie, płytkach, meblach, a także drzwiach.

pokrewne artykuły