Odwiedzenie tak wielkiej metropolii jaką jest Nowy Jork, jest z pewnością marzeniem wielu osób. Nie ma bowiem na świecie drugiego tak różnorodnego i zarazem charakterystycznego miejsca, jak wspomniane na początku…

Typowe żółte taksówki przewożące ludzi o rozmaitej narodowości nie jest niczym zaskakującym. Rozmaitość kulturowa miesza się bowiem z etniczną, co jest z pewnością ogromnym atutem tego miasta. W myśl tej oryginalności coraz chętniej przenosimy te wielkomiejskie motywy do polskich domów, dekorując domową przestrzeń akcentami prosto z Nowego Jorku.

Typowe dla nowojorskiej społeczności symbole odbiły się szerokim echem w branży wnętrzarskiej. Wszystko z uwagi na skrywającą w sobie wyrazistość. Nic zatem dziwnego, że zarówno osoby powracające z tego miejsca, jak również te, które o wybraniu się na nią marzą, chętnie dekorują wnętrze nowojorskimi motywami. Wizerunek miasta na obrazie czy w formie wielkogabarytowej grafiki – możliwości aranżacyjne w tym temacie są naprawdę nieograniczone.

Most nocą

Fototapety z Nowym Jorkiem w tle…

Na przełomie ostatnich lat fototapety przeżywają swój renesans. Ta oryginalna alternatywa dla tradycyjnych tapet zdążyła zaskarbić sobie wierne grono zadowolonych użytkowników. Niż w tym dziwnego. Bogactwo kolorystyczne i stylistyczne pozwala na dopasowanie motywu idealnie spełniającego swoje osobiste preferencje. Tak również jest w tym przypadku. Jeśli zatem pragniemy do swojego mieszkania wprowadzić powiew nowojorskiej świeżości. Świetnym rozwiązaniem okazują się te wielkogabarytowe dekoracje ścienne. Najlepiej w tym zakresie sprawdzi się wizerunek charakterystycznych dla tego miejsca budowli, jaką jest bez wątpienia Most Brookliński.

Ten architektoniczny kolos może poszczycić się długą i barwną historią. Powstając w latach XIX cieszył się mianem największego mostu stalowego na świecie. Patrząc na jego ogrom, trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. To bowiem nie tylko wyjątkowy obiekt, ale również zabytek i element wliczający się do dziedzictwa kulturowego kraju, który pełniący rolę centralnej dekoracji mieszkania, z pewnością doda należytego sznytu i elegancji.

Dekoracja ścienna z Mostem Brooklińskim w tle

Wspomniany Most Brookliński może pojawiać się w rozmaitych odsłonach. Zarówno dobrze prezentuje się zamknięty w kadrze o poranku, jak również wieczorową porą. W każdym przypadku wydobywa drzemiące w sobie piękno, pozwalające spojrzeć na jego potęgę w całkiem odmienny sposób. Kreuje wówczas nowoczesną, industrialną, jak i klasyczną atmosferę, której tematem przewodnim jest architektoniczna siła techniki i pracy ludzkich rąk. Most Brookliński pokazany w panoramicznej postaci stanowi przykład kompozycji idealnie wpisującej się w loftową atmosferę salonu. Z kolei uchwycona z lotu ptaka może efektownie podkreślić specyficzny klimat sypialni.

Most w Nowym Jorku

Ukazane piękno Brooklińskiego Mostu jest wyrazem architektonicznej potęgi jak i uniwersalności zastosowania w domowej przestrzeni. Fascynujące wybarwienie stalowych lin może wyraźnie podkreślić kolorystykę wystroju, zwłaszcza wtedy, gdy jest ona utrzymana w neutralnym klimacie, ozdobionym żółtymi dodatkami.

W jakich pomieszczeniach warto zastosować taką dekorację?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że dekorację z Mostem Brooklińskim w tle możemy wybrać jedynie do biur architektonicznych czy biur podróży, w istocie jej pięknem możemy udekorować domowe przestrzenie. Duża grafika z widokiem na słynną budowlę może znajdować się na wyposażeniu sypialni czy salonu urządzonego z duchem czasu. Warto podkreślić, że wielkogabarytowa dekoracja nie tylko udekoruje przestrzeń, ale przede wszystkim doda mu optycznego powiększenia. Aby jeszcze bardziej zmaksymalizować ten efekt, warto wybrać wzór, w którym ów most został uchwycony przez długość, z widokiem z jednego końca na drugi.

 

 

pokrewne artykuły