Święta, urodziny, jubileusze – wszystkie ważne chwile w naszym życiu wymagają specjalnej, wręcz wyjątkowej oprawy. Warto zatem kompletując domowe wyposażenie zgromadzić przedmioty, które pozwolą wykreować ten podniosły nastrój. Zwłaszcza, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia…

Wbrew ogólnym przekonaniom, świąteczne dekoracje nie muszą być przepełnione mikołajkowymi czy choinkowymi motywami. Nie trzeba również ograniczać się w swych wyborach do zielonej i czerwonej stylistyki. Stawiając bowiem na bardziej uniwersalne barwy, uzyskamy dodatki, które z powodzeniem posłużą nam podczas wielu innych, corocznie występujących okoliczności.

Lampy…

Pierwszym krokiem, od którego należałoby zacząć jest oświetlenie. Posłuży nie tylko podczas wieczoru wigilijnego, ale również w pozostałe dni w roku. Świetnie w tym zakresie sprawdzi się wisząca lampa, wykonana z grubego szkła, będąca interesującym elementem wyposażenia wnętrza.

… i lampiony

Chcąc wprowadzić do wnętrza aurę intymności i przytulności, warto sięgnąć po dekoracje z użyciem świec. Lampiony w tym przypadku stanowią najlepszą z możliwych propozycji. Podkreślą nastrój zarówno bożonarodzeniowego klimatu, jak i każdej innej uroczystości. W sposób efektowny odbijają światło umieszczonych wewnątrz świec. Osoby ceniące niecodzienne rozwiązania, mogą zamiast świeczek sięgnąć po dodatki związane z aktualnymi świętami. Na Gwiazdkę polecanymi są laski cynamonu lub plastry pomarańczy.

Dodatki w stylu glamour

Esencją stylistyki glamour jest wypełnienie wnętrza eleganckimi, niemal luksusowymi dekoracjami, przepełnionymi blaskiem i przepychem. W jaki sposób można ten fakt przenieść do świątecznej aury przygotowań? Stawiając na metalowe, srebrne elementy wystroju oraz zastawę stołową. Doskonałym przykładem może być niklowana patera, która sprawdzi się podczas każdej uroczystości. W trakcie świąt można w niej poukładać typowe dla tego okresu owoce, np. mandarynki i pomarańcze. Na co dzień spełni się w roli efektownej dekoracji komody.

pokrewne artykuły