Ozdabianie wyglądu pomieszczeń dziecięcych sprawia niesamowitą radość wszystkim przyszłym i świeżo upieczonym rodzicom. Wszystko za sprawą ogromnej dostępności różnego rodzaju naklejek oraz dekoracji, dzięki którym w jednej chwili odmienimy przestrzeń zajmowaną przez naszą pociechę, bez konieczności wykonywania żmudnych remontów.

Współcześnie, temat wyposażania pokoików dziecięcych urósł do tej rangi, że często pojawia się w specjalistycznych czasopismach czy serwisach internetowych, jako źródło inspiracji dla rodziców. Na przełomie ostatnich lat znacząco wzrosła świadomość Polaków dotycząca wyglądu pomieszczeń dziecięcych. Przestrzeń zajmowana przez nasze pociechy odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu jego osobowości, dlatego równie ważnym elementem jest zarówno jej wyposażenie, jak i rodzaj zastosowanych dekoracji, które sprawią, że maluch chętnie będzie przebywał w swoim pokoju.

Dla smyka, jego pokój stanowi małą oazę bezpieczeństwa, przystań, do której przyjemnością będzie wracać każdego dnia. Wybrane meble muszą być dostosowane do wieku dziecka, a także charakteryzować się bezpieczeństwem. Jednak czym byłoby najpiękniejsze wyposażenie, jeśli nie byłoby w nim odpowiednich dodatków, które bezpośrednio kształtują wnętrze pomieszczenia? Dlatego bardzo dobrym pomysłem są kolorowe tapety i fototapety, które perfekcyjnie ozdobią dziecięcy pokój, sprawiając że w jednej chwili zyska on urokliwego charakteru. Na współczesnym rynku bez trudu można odnaleźć takie fotografie, które świetnie odzwierciedlą zainteresowania malucha. Grafiki z ulubionymi postaciami bajkowymi, uroczymi zwierzakami czy wybitnymi piłkarzami. Wybierając motyw najlepiej ukazujący preferencje dziecka, sprawimy że latorośl z przyjemnością będzie spędzać w swoim pokoiku każdą wolną chwilę.

fototapeta-disney-bal-ks_20105

fototapeta-disney-samolo_20092

Równie dobrym pomysłem są naklejki ścienne, które zyskały popularność przede wszystkim z powodu łatwości montażu. Kilka minut wystarczy, aby wyczarować wspaniałe wnętrze, które zamieni szary pokój w urokliwą przestrzeń. Ogromna różnorodność dostępnych wzorów i kolorów z pewnością ułatwi nam dokonanie ostatecznego wyboru, wpływającego na wygląd dziecięcego pokoju.

naklejka-na-sciane-roszp_23127

naklejka-na-sciane-auta_23112

 

pokrewne artykuły