Ogromny wybór dostępnych w sprzedaży dekoracji ściennych pozwala szybko, modnie i bezproblemowo odmienić wygląd posiadanej przestrzeni. A do tego, bez nadmiernego uszczerbku finansowego! Bogata różnorodność zachwyca uniwersalnością wykorzystania. Przy ich udziale możemy bowiem udekorować wnętrze sypialni, salonu, kuchni, pokoju dziecięcego, a nawet klatki schodowej!

Niegdyś niewiele uwagi przeznaczało się tej części mieszkalnej. Miała ona bowiem z założenia spełniać swoją rolę. I nic poza tym. Na szczęście sporo zmieniło się w tym temacie. I dziś jej wygląd jest równie istotną sprawą jak wystrój pozostałych części mieszkania.

Odpowiednio dobrana do stylistyki panującej we wnętrzu, estetycznie zaaranżowana może być nie tylko funkcjonalną, ale przede wszystkim wizualną wizytówką wszystkich osób zamieszkujących w mieszkaniu. Bogata różnorodność pozwala na dobór motywu, koloru i rozmiaru dekoracji do posiadanej powierzchni. I w zasadzie, jedyne, co nas w tym względzie ogranicza to własna wyobraźnia.

Fototapety ścienne

Fototapety to doskonała propozycja, aby w umiejętny sposób podkreślić oryginalność naszego domowego królestwa. Klatka schodowa to bowiem nie tylko przestrzeń, która łączy dwie niezależne kondygnacje, ale również nasza wizytówka, która mówi o nas więcej niż nam się wydaje. To niejako preludium dla dzieła muzycznego. Z jednej strony wstęp i zapowiedź całości. Decydując się na zakup fototapety, mamy pewność, że w bardzo prosty sposób stworzymy stylową i urzekającą dekorację. Ułatwieniem w tym zakresie jest szeroki wybór wzorów i rozmiarów, dzięki którym dopasowanie fototapety do posiadanego wnętrza będzie nieskomplikowanym zadaniem.

Wzory abstrakcyjne

Moda na nowoczesne i modernistycznie zaprojektowane wnętrza trwa. Motywy abstrakcyjne są zatem świetną propozycją, które doskonale wkomponują się w zadaną stylistykę. Fototapety ukazujące geometryczne kompozycje, mocno oderwane do realnej rzeczywistości, niejako nawiązujące do popularnego niegdyś w sztuce pop-artu okażą się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko bowiem zabezpieczą ściany przed pobrudzeniem (zwłaszcza, kiedy domownikami są również małe dzieci), ale wykorzystując zmysł wzroku, stworzą wrażenie ruchu i iluzji głębi. Tego rodzaju dekoracja będzie zarówno świetnym pomysłem do dekoracji obszernej klatki schodowej, jak i niewielkiego, ograniczonego metrażem pomieszczenia. Z uwagi na efekt 3D, zyskamy dodatkową przestrzeń, opiewającą na optycznych złudzeniach. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru, warto poszukać dekoracji, która motywem i tematyką będzie współgrać z wystrojem hollu.

Z nutką architektonicznej poezji…

Zaprojektowanie niewielkiej klatki schodowej może być nie lada wyzwaniem. Ważne bowiem jest nie tylko pogodzenie walorów estetycznych, ale również wizualnych. Duży udział w tym zakresie odgrywa umiejętne połączenie kolorów, które nie pomniejszą – i tak małej już – przestrzeni. Świetnym rozwiązaniem będą zatem motywy architektoniczne. W zależności od panującej we wnętrzu stylistyki, możemy sięgnąć po włoskie, romantyczne uliczki lub szklane konstrukcje drapaczy chmur. Ich atutem bowiem jest umiejętność wprowadzenia lekkości i dodatkowego światła, co nie pozostanie obojętne na odbiór całości. Wtenczas możemy być pewni, że konstrukcja schodów wraz z wprowadzoną dekoracją ścienną, nie przytłoczy naszego wnętrza.

 

Ściany klatki schodowej udekorowane fototapetą mogą w jednej chwili wyczarować niespodziewanie atrakcyjną wizualnie galerię, która skutecznie przykuje uwagę każdego, kto nas odwiedzi. Szeroki wybór dekorów przedstawionych na stronie internetowej www.wally.com z pewnością zainteresują każdego, kto chciałby nadać tej części mieszkania indywidualnego charakteru. Wysoka jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane dekoracje są gwarancją trwałości oraz wyrazistości kolorów, dzięki czemu nawet w tak intensywnie użytkowanej przestrzeni, zachowają swój nienaganny wygląd przez lata.

pokrewne artykuły