Styl retro nieprzerwanie od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony wielu klientów. Nic bowiem dziwnego, stanowi interesującą inspirację na wystrój wnętrza.

To, co w szczególności zasługuje na podkreślenie to nieograniczona możliwość zestawiania poszczególnych dodatków oraz kolorów. Retro, w przeciwieństwie do stylistyki prowansalskiej, rustykalnej czy skandynawskiej nie narzuca ściśle określonych reguł.

Fototapeta – uniwersalny sposób na upiększenie stylizowanego wnętrza

Fototapety stanowią jedną z propozycji, która w bardzo uniwersalny sposób potrafi spersonalizować nasze osobiste oczekiwania. Oklejanie ścian nie jest niczym nowym w kategorii aranżacji wnętrz. Niegdyś były to materiały tekstylne, tkaniny czy papierowe ozdoby. Salony upiększano motywami ornamentowymi, najczęściej utrzymanymi w kolorystyce brązu, beżu, ecru czy kremu. Przy wykorzystaniu współczesnych fototapet, odtworzenie tego klimatu jest możliwe. Wystarczy sięgnąć po grafiki, której tematem przewodnim będą róże lub ornamenty.

Ornament

Obrazy w stylu retro

Innym sposobem na wprowadzenie do wnętrza stylistyki retro jest zakup odpowiedniego obrazu. W tym przypadku idealnie sprawdzą się fotografie przedstawiające stare mapy na żółtym tle, zegary, stare samochody, kompozycje kwiatowe, a także szereg innych przedmiotów, których używały nasze babcie i prababcie. Jedno pozostaje pewne – nasycone nowoczesnością, przepełnione intensywnością barw grafiki nie będą stanowiły właściwego tła.

Mapa retro

pokrewne artykuły