Klasyczne tablice wyposażone w sypiącą się kredę i gąbkę odchodzą do lamusa. W ich miejsce pojawiają się bardziej innowacyjne produkty, które zapewniają czystość i łatwość użycia. Nie ulega wątpliwości, że dłonie oraz podłoga ubrudzona kredą, do tego mało atrakcyjnie prezentująca się tablica nie zachęca do zakupu.

Tablice suchościeralne na miarę XXI wieku

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się tablice suchościeralne, które swoim zastosowaniem są bardzo zbliżone do tradycyjnych, kredowych jej odpowiedników. Pomagają użytkownikowi napisać cenne myśli czy spostrzeżenia, które dodatkowo są dostępne dla innych. Wszystko jednak zależy od jej wielkości, gdyż na rynku możemy wybierać spośród szerokiego grona tablic różniących się między sobą rozmiarami czy powierzchnią powiększenia. Do kompletu potrzebujemy markera, aby potem cieszyć się jej zastosowaniem. Nic zatem dziwnego, że tablice suchościeralne można tak często spotkać na wyposażeniu szkół, biur czy sal konferencyjnych, a także wszystkich tych miejsc, w których zachodzi duża konieczność dzielenia się wiedzą i umiejętnościami.

tablica-suchoscieralna-n_25251

Czystość

Jednym z największych atutów tablicy suchościeralnej jest jej czystość, czego nie można powiedzieć o klasycznym jej odpowiedniku. Do używania nie potrzebuje kredy czy mokrej od wody gąbki, zapewniając użytkownikowi czystość i estetykę. Marker, który używany jest do pisania po takiej tablicy, nie pozostawia szpecących śladów, a przy tym bardzo łatwo usuwa się z jej powierzchni. W tym celu potrzebuje jedynie gąbki magnetycznej, którą co jakiś czas należy wymienić.

tablica-suchoscieralna-m_25377

Rozmiary

Na rynku istnieje szeroki wybór tablic suchościeralnych, różniących się między sobą posiadanymi wymiarami. Można spotkać modele, których powierzchnia wynosi nawet kilkaset metrów kwadratowych! Stojąc przed wyborem określonej tablicy, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim aspekt związany z miejscem jej wykorzystania.

pokrewne artykuły