Jeszcze do niedawna drabina w świadomości wielu osób występowała tylko i wyłącznie w formie przesądu, jakoby przechodzenie pod nią miało przynosić pecha.

Oglądając współczesne aranżacje wielu mieszkań szybko jednak odniesiemy wrażenie, że dla znacznego grona Polaków starodawne zabobony nie mają żadnego znaczenia, gdyż drabina funkcjonuje jako interesujący element wystroju. Można ją spotkać zarówno na wyposażeniu łazienki pod postacią wieszaka na ręczniki, jak również w pokojach gościnnych w roli funkcjonalnego elementu umożliwiającego eksponowanie figurek czy kwiatków.

Przydatny wieszak

Drabina w formie wieszaka ucieszy z pewnością niejedną osobę ceniącą funkcjonalny minimalizm. Wystarczy bowiem zamocować ją do ściany, aby bez trudu zawieszać ręczniki czy inne ściereczki. Jeśli do szczebelków zamocujemy haczyki, wówczas otrzymamy praktyczne miejsce do odłożenia szalików, apaszek czy torebek w przedpokoju. Z kolei na wyposażeniu sypialni znajdzie zastosowanie w formie podręcznej garderoby, gdzie bez trudu odwiesimy szlafrok, koc czy ubrania przygotowane na następny dzień do pracy. Co ważne, drabina nie przytłacza swoim wyglądem. Jest znacznie lżejsza od masywnego regału, a przy tym posiadająca umiejętność kreowania nietuzinkowej przestrzeni we wnętrzu.

Miejsce na kwiatki

Drabina może również być wykorzystana w roli praktycznego kwietnika, przyjmując tym samym postać oryginalnej dekoracji. Jedyne, co wystarczy zrobić to półki, aby szybko zyskać dodatkową przestrzeń na liczne drobiazgi. Aby jeszcze bardziej podnieść atrakcyjność tego funkcjonalnego dodatku, możemy ozdobić jej wygląd lampkami lub świetlistymi girlandami, dzięki czemu drabina dodatkowo przejmie funkcję klimatycznego oświetlenia.

Jak się zatem okazuje, drabina jest kolejnym z tych elementów wchodzących w skład aranżacji mieszkania, który najlepiej obrazuje, że rzeczy stare, z pozoru błahe i mało użyteczne mogą zyskać swoje drugie życie, czyniąc domową przestrzeń bardziej klimatyczną i z charakterem.

pokrewne artykuły