Wielu osobom wydaje się, że połączenie czerni i bieli stanowi niezbyt atrakcyjne połączenie. Nic bardziej mylnego! Wcale nie potrzeba całej palety barw, aby zyskać stylowy, szalenie gustowny wygląd mieszkania. Nie bez powodu uznaje się, że najprostsze rozwiązania są najlepsze… Zestawienie czerni z bielą w tym przypadku stanowi idealne potwierdzenie…

Choć czerń z bielą może z pozoru wydawać się mało przytulna, w istocie jednak są sposoby na jej ocieplenie . Nie chodzi przecież o to, aby zaaranżować total look w swoim mieszkaniu, w którym od ścian, po meble i dodatki wszystko będzie białe lub czarne. Dlatego zanim zabierzemy się do pracy, warto poznać kilka zasad gwarantujących dobry odbiór wnętrza.

  1. Biel w stosunku do czerni musi dominować. W sytuacji, gdy zmienimy te proporcje, wówczas uzyskamy wnętrze optycznie zmniejszone i ciemne. W dalszej kolejności konieczny jest wybór jednego elementu, którego zadaniem będzie przykuwanie uwagi odbiorców. Dla przykładu mogą to być meble czy elementy wyposażenia.
  2. Aby cieszyć się biało-czarnym wnętrzem, możemy je po prostu pomalować. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu oryginalnej aranżacji, wówczas doskonałym wyborem będą nowoczesne fototapety. Ich montaż jest błyskawiczny. Nie nakłada konieczności żmudnych prac przygotowawczych jak to jest w przypadku malowania. A do tego ogromny wybór dekoracji ściennych pozwoli na idealne spersonalizowanie osobistych oczekiwań.

Geometria i asymetria

Nieprzerwanie od kilku sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju wzory geometryczne i abstrakcyjne. W szczególności dominują we wnętrzach nowoczesnych, modernistycznych, stanowiąc tło dla surowych mebli i otwartej przestrzeni. Ich atutem jest umiejętność wszechstronnej dekoracji ścian. Świetnym wyborem będą zarówno trójkąty i koła umieszczone na jednej, dużej płaszczyźnie, tworząc wrażenie kontrolowanego chaosu, przy zachowaniu pozostałych ścian białych.

pokrewne artykuły