Mówiąc o ekskluzywnych wnętrzach, najczęściej naszym oczom ukazują się przestronne wille, apartamentowce z drogim wyposażeniem czy inne wnętrza z założenia uważane za luksusowe. Wbrew ogólnym przekonaniom, posiadanie takiego mieszkania nie musi być jednoznaczne z wykorzystaniem drogich mebli czy kunsztownych dekoracji. Aby wykreować ekskluzywną aranżację przydatny będzie ponadprzeciętny gust, który stosunkowo tanim kosztem pozwoli nam wyczarować niebanalne wnętrze.

Fototapety – luksus na wyciągnięcie ręki

Fototapeta jest bowiem jedną z dekoracji, która w kręgu ekskluzywnych zasługuje na zaszczytne miano. Przeglądając kolekcję wzorów i motywów możemy natknąć się na grafiki tradycyjne, klasyczne, ale również bardzo wyszukane, będące prawdziwym dziełem sztuki. W tym przypadku na uwagę zasługują twory mistrzów malarstwa.

Słoneczniki w wazonie

Abstrakcja – alternatywa dla obrazów

Ekskluzywny charakter zastosowanych dekoracji wcale nie musi wiązać się z dziełami zamierzchłych artystów. To bowiem jedna z propozycji, która z pewnością przypadnie do gustu ponadczasowej elegancji. Dla osób spragnionych nowoczesnych powiewów, proponujemy wybór kompozycji abstrakcyjnych, które ujmują rzeczywistość w sposób nadzwyczaj niepowtarzalny.

Fototapeta ukazująca piasek

Rośliny – ponadczasowy motyw w dekoracji wnętrz

W ekskluzywnych wnętrzach nie może również zabraknąć roślin. Na szczególną uwagę zasługuje zatem kategoria fototapet z motywem kwiatowym, wśród której prym wiodą nieśmiertelne róże, delikatne magnolie czy urokliwe storczyki. Przy wyborze określonej fotografii istotny jest bowiem nie tylko rodzaj dekoracji, ale również to, co stanowi jej motyw. Właściwy wybór sprawi, że nawet z pozoru błaha wyglądająca grafika może stać się luksusowym elementem całego wystroju.

fototapeta-04x-kwiaty-3160_16166

pokrewne artykuły