Ich wygląd może być rozmaity, począwszy od śmiesznych, po awangardowy czy powiewający klasyczną elegancją. O czym mowa? Oczywiście o figurkach dekoracyjnych, które pomimo upływu lat, nadal cieszą się ogromną popularnością.

Któż z nas nie pamięta z czasów swojej młodości i porozstawianych na meblach porcelanowych czy ceramicznych figurek? Współczesne propozycje stylistów i projektantów wnętrz wykraczają znacznie dalej poza stereotypowe rzeźby, stanowiąc tym samym swoiste dzieło sztuki. Wśród ogromnej różnorodności kolorów oraz wzorów możemy spotkać również takie figurki, które bez najmniejszych problemów umieścimy na wyposażeniu własnych czterech kątów.

Glamour, boho, shabby chic, retro czy modern – we wszystkich wymienionych stylach aranżacyjnych znajdziemy nietuzinkowe przykłady zastosowania figurek dekoracyjnych. W przypadku surowych, minimalistycznych aranżacji, omawiane ozdoby dodadzą cieplejszego, bardziej urokliwego klimatu. Bez obaw możemy łączyć różne materiały oraz modele, wzbogacając ich unikatowym pięknem wnętrza prowansalskie, jak i skandynawskie.

Najczęściej wybierane propozycje

Największą popularnością cieszą się ozdobne figurki imitujące zwierzęta. W tym przypadku możemy liczyć na niezwykle szeroki wachlarz produktów, poczynając od kotów, psów, po konie czy sowy. Z równie nieskrywaną przyjemnością sięgamy po postacie aniołków czy ludzi, dodając pomieszczeniu bardziej indywidualnego charakteru. Skąpane blaskiem kryształów figurki podbiją serca osób mających słabość do stylistyki glamour. Jeśli jednak brakuje nam jednej, wybranej propozycji, zawsze możemy zdecydować się na zabawną figurkę, która z pewnością wprowadzi do wnętrza odrobinę radosnego klimatu.

Gdzie umieszczać figurki?

Podstawowym zadaniem figurek jest dekorowanie wnętrza. A zatem naszym zadaniem jest umieszczenie ich w takim miejscu, w którym możliwe będzie wyeksponowanie ich piękna. Świetnie zatem sprawdzą się postawione na stoliku lub półce z ramkami na zdjęcia. Innym, równie odpowiednim miejscem będzie przestrzeń nad kominkiem, parapetem czy na komodzie.

pokrewne artykuły