Planując remont często zastanawiamy się, jaki wybierzemy kolor ścian, paneli czy glazury, rozmyślamy o nowych meblach i dodatkach pasujących do odmienionego wnętrza. Niestety, nowa rzeczywistość czasami przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż metamorfoza mieszkania zamiast zachwycać – rozgorycza. Okazać się może, że drzwi, których w ogóle nie braliśmy pod uwagę podczas remontu, kompletnie nie pasują do całości.

Oczywistym jest, że w takiej sytuacji najlepiej byłoby wymienić drzwi na nowe. Jednak, co zrobić, gdy nasz domowy budżet, nadszarpnięty remontem, zaczyna świecić pustkami? Wówczas najlepszym rozwiązaniem okazują się fototapety na drzwi, stworzone z myślą o dekoracji tego elementu naszego mieszkania.

Jaki wybrać motyw?

Ostateczny rodzaj fotonaklejki na drzwi zależy od naszych osobistych preferencji i oczekiwań. W sytuacji, gdy pragniemy optycznie powiększyć posiadaną przestrzeń, wówczas najlepszym motywem okażą się naklejki ukazujące uliczki, tunele czy mosty. Tego rodzaju motyw nie tylko powiększy wnętrze, ale również sprawi wrażenie, że za drzwiami znajduje się jeszcze jedno pomieszczenie.

Do nowoczesnych mieszkań pasują czarno-białe fotografie, przedstawiające ujęcia stalowych mostów, wieżowców czy charakterystycznych żółtych taksówek. Nie ulega wątpliwości, że taka dekoracja będzie interesującym dopełnieniem całego wyglądu mieszkania, ale również wprowadzi w zachwyt wszystkich odwiedzających nas gości.

Fotonaklejki na drzwi to doskonały pomysł na szybką, a co najważniejsze mało kosztowną i absorbującą w montażu dekorację, która w oka mgnieniu zatuszuje niezbyt atrakcyjny wygląd drzwi. Bezproblemowy montaż przypadnie do gustu nawet najmniej wprawnym majsterkowiczom. A gdy tylko wybrany motyw ulegnie znudzeniu, zaraz można wymienić go na inny. Prawda, że proste?

pokrewne artykuły