Nie ulega wątpliwości, że kuchnia jest szczególnie ważnym miejscem w całym domu. To właśnie w niej spędzamy najwięcej czasu. I to nie tylko na przyrządzaniu czy spożywaniu posiłków, ale również na spotkaniach rodzinnych, w których często zapadają kluczowe dla wszystkich jego mieszkańców decyzje. Warto zatem zadbać, aby nastrój w niej panujący sprzyjał rodzinnemu biesiadowaniu. W tym zakresie idealnie sprawdzą się fototapety do kuchni, które na przełomie ostatnich lat cieszą się bardzo dużą popularnością.

Najchętniej stosowanymi do kuchni motywami są te przedstawiające zdjęcia świeżych owoców, warzyw czy też ziaren kawy, które pobudzają i nastrajają na każdy dzień.

Łyk inspiracji

Różnorodność fototapet na polskim rynku jest na tyle wysoka, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie taki motyw, który najlepiej wtopi się w kuchenny wystrój, spełniając tym samym oczekiwania domowników.

  1. Aby wprowadzić więcej światła do ciemnej kuchni, zaleca się wybór jasnej fototapety, dzięki której wnętrze nabierze światła, zaś przebywanie w niej będzie wszystkich jego domowników wprowadzać w nastrojowy klimat.
  2. Dużą popularnością w zakresie motywów kuchennych cieszą się te przedstawiające limonkę, dzięki którym wnętrze nabierze świeżości i orzeźwienia.
  3. Aby ożywić stonowany wystrój kuchni, warto postawić na energetyczny kolor fototapety, dzięki której całość nabierze harmonijnego wyrazu.

Fototapeta na miarę naszych potrzeb

Stojąc przed wyborem fototapety kuchennej, należy zwrócić uwagę na posiadane przez nią parametry techniczne. Musimy pamiętać, że kuchnia jest miejscem, w której wilgoć oraz liczne zabrudzenia są na porządku dziennym, dlatego tapeta, jaką zdecydujemy się użyć, będzie musiała być dobrej jakości. Dlatego optymalnie byłoby, gdyby posiadała właściwości zmywalne.

Równie ważnym elementem jest dobór koloru naszej dekoracji. W tym przypadku powinniśmy kierować się zasadą, że pod uwagę zawsze bierzemy największe powierzchnie, takie jak blat, podłoga czy kolor frontów. Dlatego, jeśli wspomniane płaszczyzny są jasnych barw, to dla ożywienia całości warto byłoby zdecydować się na ożywczy kolor. I odwrotnie.

pokrewne artykuły