O ile dekoracja ścian jest chętnie podejmowanym przez wielu projektantów tematów, tak o suficie można powiedzieć, że jest najbardziej zaniedbaną w tym zakresie częścią mieszkania. Jedynymi czynnościami, jakimi jest poddawany to malowanie na biało. Nasuwa się zatem stwierdzenie, że aranżacyjna wyobraźnia drastycznie maleje wraz ze wzrostem wysokości pomieszczenia. Czy musimy się temu bezwiednie poddawać?

Dekoracja sufitu tradycyjnymi metodami

Oczywiście, malowanie sufitu na biało niesie za sobą wiele bezsprzecznych i nie podlegających negocjacji korzyści. Rozświetla mieszkanie, sprawiając że staje się jaśniejsze, a co za tym idzie – wyższe. A na dodatek bardziej świeże i czyste. Czy to jednak oznacza, że z mieszkalnymi sufitami jedyne, co można zrobić to pomalować je na biało? Oczywiście, że nie! Choć jest to najbardziej popularny zabieg to na szczęście nie jedyny. Jest szereg innych pomysłów, jakimi można ozdobić tą „piątą ścianę” w mieszkaniu. Dziś pokażemy, w jaki sposób można ozdobić sufit fototapetą, aby zyskał nietuzinkowego, szalenie interesującego wyrazu.

Fototapeta na sufit

Fototapeta - Fala OceanuCzęsto podejmowanym przez architektów pomysłem jest malowanie sufitu i ścian w tym samym kolorze. Wówczas wnętrze zyskuje wrażenie jednorodnego i niezwykle spójnego. My jednak pragniemy zaproponować naszym klientom coś zupełnie innego. Znacznie ciekawszym pomysłem może być udekorowanie sufitu motywem kolorystycznie nawiązującym do barwy ścian, ale nie naśladującym go w zupełności. Świetnym przykładem może być widok spiętrzonych fal morskich zestawionych z pastelowym odcieniem błękitu ścian.

 

Nie ulega wątpliwości, ze takie rozwiązanie dodaje wnętrzu przestronności i wysokości. Co jednak mają zrobić ci, którzy zamiast dodawać, woleliby odejmować? Mowa tu oczywiście o mieszkańcach kamienic, w których wysoki sufit jest bardziej standardem niż niedostatkiem. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie udekorowanie sufitu w znacznie ciemniejszym kolorze.

Fototapeta - Ksieżyc

pokrewne artykuły