Styl industrialny zdobywa coraz liczniejsze grono wielbicieli, którzy urządzając własne wnętrze dekorują je właśnie na ten trend. Swoje korzenie ma za oceanem, a wywodzi się z potrzeby zagospodarowywania obiektów poprzemysłowych na budynki użyteczności publicznej.

Cechy charakterystyczne dla stylu industrialnego

W momencie adaptacji tych lokali, okazało się, że pewne techniczne struktury oraz elementy okazały się najważniejszymi cechami tego stylu. Chodzi oczywiście o stalowe konstrukcje, niezasłonięte w żaden sposób rury wentylacyjne, pajęczyny kabli zwisających tuż nad głowami, surowe posadzki z betonu czy ceglaste ściany. Nie ulega wątpliwości, iż omawiany trend należy do niezwykle zimnych, szorstkich, kojarzonych z ogromnymi przestrzeniami, w których panuje ład, porządek oraz wyjątkowa sterylność. Największą zaletą opisywanego stylu jest bez wątpienia łatwość w łączeniu go z innymi trendami, np. vintage czy prowansalskim, co umożliwia w znaczący sposób zniwelować stalowe i zimne odczucie chłodu.

Dekoracja nawiązująca do stylu industrialnego

Jeśli zatem w naszym wnętrzu pragniemy wyczarować styl industrialny, obok wcześniej wymienionych cech charakterystycznych, musimy pamiętać również o dekoracjach. Aby nadać pomieszczeniu odpowiedni klimat, warto wykorzystać fototapety dekoracyjne, opcjonalnie również obrazy wieloczęściowe. Wnętrza utrzymane w biało-szarej kolorystyce najlepiej komponują się z tapetami wielkomiejskimi. Dopełnieniem takiej aranżacji mogą być techniczne drobiazgi, np. stare lampy.

pokrewne artykuły