Fototapety 3D są stosunkowo nowe, stąd też niewiele osób miało wcześniej z nimi do czynienia. Nie ulega zatem wątpliwości, że dekoracja z ich udziałem stanowi najnowszy trend zarówno w dziedzinie fototapet, jak i sposobów dekoracji wnętrz.

Fototapeta 3D – cóż to takiego?

Fototapeta 3D to nic innego jak fototapeta, której motyw przewodni wygląda tak, jakby był prawdziwy, niemal tak rzeczywisty, jak widok z okna. Fototapety trójwymiarowe przykuwają uwagę, zaś samo pomieszczenie wygląda tak, jakby posiadało głębię. Dodatkową zaletą fototapet trójwymiarowych jest fakt, że za sprawą przeróżnych grafik tematycznych, potrafią sprawić, że nasze mieszkanie wręcz „przenosi się w przestrzeni”. Dlatego montując fototapetę z pięknym widokiem Prowansji, odnosimy wrażenie, jakbyśmy siedzieli w wygodnej sofie, która znajduje się w tej lawendowej krainie. Tylko wyobraźmy sobie, że po ciężkim dniu w pracy wchodzimy prosto do wnętrza, w którym nasze oczy rozkoszuje widok morza. I to wszystko w samym centrum miasta! Również biuro czy gabinet może stracić na monotonności. Wszystko za sprawą fototapet 3D, dzięki którym w oka mgnieniu można przenieść się w całkiem inne miejsce. I to bez opuszczania jego progów!

Wykorzystanie fototapet 3D

Fototapety trójwymiarowe znajdują szerokie zastosowanie w tych pomieszczeniach, w których jego właściciele narzekają na brak wystarczającej przestrzeni. Po ich zastosowaniu wnętrze zyskuje wrażenie przestronności i optycznego powiększenia. Oczywistym jest, że najbardziej widowiskowe efekty uzyskamy w mieszkaniach dużych i obszernych, jednak i te mniejsze w niczym nie odbiegają swoim poprzedniczkom.

Motyw na fototapetę trójwymiarową

Jako fototapety 3D idealnie sprawdzą się motywy abstrakcyjne, dzięki którym wnętrze zyska wrażenia głębi. Równie dobrze sprawdzą się krajobrazy, pejzaże czy różnego rodzaju widoki, jednak bez dużych obiektów przewodnich.

Tego rodzaju dekoracje znajdują zastosowanie zarówno w kuchni, salonie, sypialni, a także w pokojach dziecięcych. Ostateczny efekt zależy jednak od wybranego motywu.

pokrewne artykuły