Aby nadać swojemu mieszkaniu nieszablonowego wyglądu, czasami wystarczy niewiele. I wcale nie chodzi o przeprowadzanie kosztownych remontów, gdyż niekiedy małym nakładem pracy i pieniędzy możemy diametralnie odmienić swoje wnętrze.

Fototapeta abstrakcyjna skrojona na miarę nowoczesnych mieszkań

Bardzo ciekawym sposobem, bijącym coraz większe rekordy popularności w kategorii odświeżania pomieszczeń ma montaż fototapety. Dzięki niej dotychczasowe szare, monotonne i przygnębiające mieszkanie może stać się prawdziwym wulkanem energii. Dla wnętrz utrzymanych w stylistyce nowoczesnej w szczególności poleca się montaż fototapet abstrakcyjnych. Ich cechą charakterystyczną jest brak jakichkolwiek cech ilustracyjności, artysta tworzy obraz oczami duszy, bez kopiowania i naśladownictwa otaczającej go rzeczywistości. Dla niektórych połączenie plam, kształtów, faktur i płaszczyzn jest zlepkiem nie pasujących do siebie elementów, podczas gdy dla innych prawdziwym dziełem sztuki, wyzwalającym niesamowite emocje. Kwestia odbioru takiej sztuki zależy od naszej wrażliwości i indywidualnego gustu. Nie mniej jednak taka propozycja we wnętrzach modernistycznych sprawdza się perfekcyjnie.

Abstrakcja – hit czy kit?

 Sztuka abstrakcyjna jest taką formą artyzmu, która może być trudna w zrozumieniu. Mimo to od lat jest chętnie sięganą dekoracją do wnętrz stylizowanych minimalizmem oraz modernizmem. Nic w tym dziwnego, ponieważ doskonale wkomponowuje się w ten trend. Aby jednak fototapeta z motywem abstrakcyjnym doskonale pasowała do wnętrza, musi współgrać z nim kolorystycznie. W surowych, nowoczesnych pomieszczeniach, doskonałym wyborem będą pełne kolorów grafiki, które nie dość, że podkreślą ich wystrój, to dodatkowo złągodzą jego niekiedy ascetyczny charakter. A do tego proste meble z połyskiem i pozostałe elementy dekoracyjne nawiązujące kolorystyką do fototapety sprawią, że nasze mieszkanie zyska całkiem innego jak dotąd wyrazu.

pokrewne artykuły