Wnętrza urządzone na bardzo modny w ostatnich latach styl nowoczesny charakteryzują się prostotą oraz zaskakującymi rozwiązaniami. Ekstrawaganckie połączenia kolorów i materiałów wykończeniowych powodują, że uzyskany efekt może zapierać dech w piersiach.

Jednak przebywanie w tak surowo, wręcz ascetycznym pomieszczeniu na dłuższą metę może stać się uciążliwe. Dla dobrego samopoczucia człowiekowi potrzebne są elementy, które ocieplają wnętrze, podkreślają jego piękno, ale w klimatyczny sposób. Niekiedy nie wystarczające jest zaopatrzenie się w miękkie poduchy, dywany czy elementy drewniane. Czasem o wiele lepszym rozwiązaniem jest zmiana koloru ścian albo przyklejenie fototapety, która jest o wiele tańszym i szybszym sposobem na całkowitą odnowę wnętrza, bez konieczności przeprowadzania żmudnych remontów.

Na rynku dostępnych jest wiele fototapet, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania, przeznaczeniem (mogą być wykorzystywane również we wnętrzach narażonych na wilgoć i ciepło, np. łazienka i kuchnia) i różnorodnością wzorów i wymiarów, w tym również na indywidualne zamówienie klienta.

Jaka fototapeta do nowoczesnego wnętrza?

Imponujące jest, jak odpowiednim motywem fototapety można wpłynąć na odbiór danego wnętrza. Decydując się na tapetę panoramiczną można optycznie powiększyć wnętrze, przez co staje się przestronniejsze. Możliwy jest także odwrotny zabieg, a zatem zmniejszenie zbyt obszernych pomieszczeń, poprzez zastosowanie motywu z dominującą ilością ciemnych kolorów.

Styl nowoczesny charakteryzuje się minimalizmem. Dlatego ciekawym pomysłem na motyw przewodni do tak urządzonego mieszkania stanowić będą fototapety abstrakcyjne. Patrząc na tak udekorowaną ścianę doświadczamy złudzenia optycznego, jakoby motyw na niej zawarty stawał się być trójwymiarowym.

Równie sporym zainteresowaniem cieszą się fototapety ukazujące pejzaże, cuda natury i techniki, krajobrazy górskich szczytów czy lazurowych plaż, z żywymi, intensywnymi kolorami świetnie współgrającymi z odważną kolorystyką wnętrz nowoczesnych.

pokrewne artykuły