Wielu osobom wydaje się, że wybór odpowiedniej fototapety na ścianę jest rzeczą szalenie prostą. A co, jeśli stoimy przed koniecznością kupna dekoracji do żłobka czy przedszkola? Jak możemy sprawdzić, czy wybrany przez nas motyw nie wywiera destruktywnego wpływu na psychikę znajdujących się w nich dzieci?

Nie od dziś bowiem wiadomo, że poszczególne kolory mają określony wpływ na samopoczucie i zachowanie najmłodszych.

Kraina Lodu

Kupujemy fototapetę do żłobka i przedszkola

Pierwszym krokiem w kierunku nabycia ściennej dekoracji jest kierowanie się opiniami sprawdzonych producentów, którzy mogą wiele powiedzieć na temat wytrzymałości i jakości grafiki.

Po drugie, warto mieć na uwadze, że nie do wszystkich ścian możliwe okazuje się dopasowanie fototapet. Fotografie z postaciami Disneya, wróżkami, księżniczkami czy bohaterami ulubionych bajek będą z pewnością stanowiły interesującą propozycję do wnętrz zajmowanych przez dzieci.

Ksieżniczki Disneya

Ich największym atutem jest fakt, że wprowadzają do pomieszczeń dużo radości, życia i energii – głównie z uwagi na skrywające w sobie bogactwo kolorystyczne oraz magiczny charakter. Nie mniej jednak, wiele zależy w tym przypadku od indywidualnych potrzeb dzieci, a także od wieku. Nasycone kolorami wzory mogą jednak nie przypaść do gustu maluchom, które preferują spokojne, stonowane barwy. Ich nadmiar może w tym przypadku wywoływać w nich agresję, niepokój czy problemy z koncentracją. Warto zatem poznać usposobienie maluchów, aby wtenczas móc dokładniej określić ich preferencje kolorystyczne.

pokrewne artykuły