Niewątpliwą zaletą fototapet jest ich uniwersalny charakter, który oznacza, że zarówno świetnie podkreślają klimat panujący w sypialni, pokoju gościnnym, dziecięcym, jak również w łazience czy pomieszczeniu biurowym. W zasadzie każde wnętrze można wzbogacić fototapetą, o ile odpowiednio dopasujemy jej motyw przewodni.

Producenci w tym zakresie oferują nam ogromną różnorodność. Krajobrazy, kwiaty, zwierzęta, panoramy wielkich miast czy pojazdy – to jedynie niewielki fragment kategorii fotografii, które można zastosować jako dekor w swoim mieszkaniu. Dzisiejszy wpis poświęcony zostanie tematyce motoryzacyjnej, gdyż sportowe auta, jak i oldschoolowe samochody w stylu retro ciekawie urozmaicą każdą przestrzeń, nie tylko zajmowaną przez fana motoryzacji.

Generalnie zwykło się mawiać, że nie ma żadnych ograniczeń w doborze fotografii na fototapetę. Jednakże niekiedy może się zdarzyć, że to, co zainspirowało nas na fotografii, nie koniecznie urzeknie nas na wielkogabarytowej grafice. Tak może stać się w przypadku motoryzacji. Tego typu motyw przewodni z pewnością podbije serca panów, dlatego świetnie sprawdzi się w roli dekoracji pokoju nastolatka czy męskiego klubu.

fototapeta-04x-porsche-3523_16388

Choć auto przedstawione w formie fototapety jest tylko fotografią, w istocie jednak wzbudza w nas skojarzenia dynamiczności. Wystarczy tylko wyobrazić sobie jego możliwości, aby od razu pomyśleć o szybkości i rozwiewającym włosy wietrze. Jeśli wszystko to wzbogacimy intensywną czerwienią sportowej karoserii, uzyskamy grafikę tryskającą energią, doskonale uzupełniającą się z wnętrzem pokoju gościnnego.

fototapeta-04x-bugatti-3517_16384

Równie ciekawą propozycją jest wykorzystanie tematu motoryzacyjnego w formie czarno-białej kompozycji, gdzie karoseria pojazdu będzie stanowiła tło dla wystroju wnętrza. Świetnie sprawdzi się w jasnych, nieco monochromatycznych wnętrzach, utrzymanych w kolorystyce białej czy beżowej, jak również w dużych, przestronnych pomieszczeniach, w których ogromna przestrzeń nakłada na właściciela obowiązek aranżacji pustej powierzchni. Ukazane fototapety motoryzacyjne stanowią najlepszy przykład współczesności, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Jeśli zdecydujemy się na udekorowanie tym motywem pomieszczeń biurowych, udowodnimy wszystkim, że żaden pracownik nie pozostawia swojej pracy na później.

pokrewne artykuły