Na przełomie ostatnich sezonów, girlandy świetlne niemal opanowały świat dodatków aranżacyjnych, które nie tylko kuszą swoimi walorami praktycznymi, ale również wizualnymi. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że pasują niemal do każdego wnętrza, dlatego zarówno dobrze zaprezentują się na wyposażeniu klasycznego pomieszczenia, jak również tego zaaranżowanego według nowoczesnych wytycznych.

Rodzaje girland

Jeszcze do niedawna po girlandy sięgaliśmy masowo w święta Bożego Narodzenia. Dziś natomiast znalazły powszechne zastosowanie także na co dzień, gdyż nie tylko rozświetlają półmrok, emitując subtelne, nastrojowe światło, ale również dekorując swoje pomieszczenie. W związku z dużym zainteresowaniem girlandami świetlnymi, na rynku możemy znaleźć modele z żarówkami LED, które charakteryzują się uniwersalnością i wykorzystaniem – zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz budynku. Alternatywą są girlandy z tradycyjnymi żarówkami, które również cieszą się wysoką popularnością. Duży udział w tym zakresie odgrywa różnorodność uzyskiwanych możliwości aranżacyjnych. Innym rozwiązaniem są Cotton balls. To nic innego jak kulki wykonane z bawełnianego sznurka, wzmocnione dodatkowym klejem, który usztywnia i wpływa pozytywnie na odbiór całej aranżacji.

Uniwersalny charakter girland

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w jakich pomieszczeniach girlandy sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jako, że jest to niezwykle uniwersalna dekoracja, stąd też doskonale sprawdzi się w każdej domowej przestrzeni. Możemy zatem ozdobić nimi pokój dziecięcy, kuchnię, salon, sypialnię czy powierzchnię przed domem. Nasze możliwości w tym zakresie są nieograniczone. To własna wyobraźnia podyktuje nam najciekawszy sposób ich aranżacji. Dlatego nie bójmy się popuścić wodzy fantazji i dajmy się ponieść licznym inspiracjom z tym nastrojowym oświetleniem w roli głównej.

pokrewne artykuły