Na przełomie ostatnich sezonów możemy zaobserwować wzmożone zainteresowanie słoikami występującymi w roli oryginalnych dodatków, wzbogacających wystrój naszego mieszkania. Ich niezaprzeczalnym atutem jest bez wątpienia uniwersalność oraz możliwość rozmaitego zastosowania.

Na wyposażeniu kuchni

Zwykły słoik w jednej chwili może przeistoczyć się w oryginalny pojemnik na przyprawy. Optymalne w tym zakresie będą małe opakowania, charakteryzujące się większą poręcznością. Jedyne, co należy zrobić to wykonać w pokrywce małe dziurki, nakleić estetyczne etykiety i gotowe!

Słoiczki sprawdzą się także w roli kuchennego ogródka. W tym celu konieczne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do potrzeb naszej rośliny, następnie wsypanie ziemi i umieszczenie właściwych ziaren. Od dziś bazylię, rozmaryn, miętę czy pietruszkę możemy mieć na wyciągnięcie ręki. To dekoracja idealnie pasująca do wnętrz industrialnych.

Na wyposażeniu łazienki

Szklane pojemniki sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale również w łazience. Posłużą w roli przydatnego akcesorium do przechowywania szczoteczek do zębów, patyczków do uszu czy płatków kosmetycznych. Mniejsze słoiki pomieszczą tusze do rzęs, błyszczyki czy pomadki.

Warto pamiętać, że słoiczki to nie tylko funkcjonalny gadżet do przechowywania licznych przedmiotów, ale również świetna propozycja do ożywienia wnętrza mieszkania. Wystarczy sięgnąć po kolorowy piasek, aby w jednej chwili wyczarować iście spektakularną ozdobę.

Powiew aromatycznej świeżości

Aby wprowadzić do swojego mieszkania powiew świeżości, nie trzeba sięgać po drogie i zarazem mało skuteczne odświeżacze. Idealnie w tym celu sprawdzi się słoik, w którym umieścimy świeżo ścięte kwiaty, zioła czy wanilię. Jeszcze innym rozwiązaniem może być umieszczenie w nich kolorowych lampek, roztaczających wokół siebie klimatyczną, niezwykle nastrojową atmosferę.

pokrewne artykuły