Huśtawka na wyposażeniu domowego mieszkania? Czemu nie? Na przełomie ostatnich sezonów można zaobserwować wzmożone zainteresowanie dekorowaniem pokoi domowymi huśtawkami. Atutów takiego rozwiązania jest wiele. Nie tylko doskonale organizują przestrzeń przewidzianą do odpoczynku, ale również umożliwiają domownikom oderwanie się od smutnej rzeczywistości.

Mogą przybierać różnorodne formy, poczynając od tych w formie hamaku, po ogrodowe konstrukcje z prostymi siedziskami i sznurkami, czy wyplatane fotele czy designerskie kule. Ogrom tego rodzaju asortymentu sprawia, że bez problemów każdy z zainteresowanych znajdzie dla siebie taki model, który najlepiej odzwierciedli jego oczekiwania, wpisując się tym samym w stylistykę mieszkania.

Fotel wyglądem imitujący huśtawkę doskonale wkomponuje się w wystrój salonu. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie go w sąsiedztwie kominka czy telewizora, aranżując w ten sposób sferę przewidzianą na wypoczynek. W sypialni natomiast pozwoli wytworzyć przestrzeń przewidzianą do relaksu i rozmyślania. O fenomenie huśtawek w pokoikach dziecięcych chyba nie trzeba nikogo przekonywać.

 

Mając w domu drewniane belki, montaż huśtawki staje się bardzo łatwym rozwiązaniem. Jedyne, co musimy mieć to haki, które wkręcimy w drzewo i zawiesimy na nich huśtawkę. Nie mając drewnianych elementów, musimy posiłkować się jej montażem do sufitu, co niewątpliwie będzie bardziej skomplikowanym rozwiązaniem, wymagającym zaopatrzenia się w szereg niezbędnych przedmiotów gwarantujących bezpieczeństwo stosowania. Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia ergonomii i odległości huśtawki od pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. Grozi to bowiem uderzeniem czy urazem.

Huśtawki stanowią taki element wyposażenia wnętrz, który przypadnie do gustu zarówno dorosłym, jak i dzieciom, dla których możliwość odbywania swobodnych harców będzie nie lada przyjemnością.

 

pokrewne artykuły