Za sprawą umiejętnie dobranego stylu, można w idealny sposób uporządkować posiadaną przestrzeń. W kategorii aranżacji wnętrz do dyspozycji mamy wiele różnych stylistyk, które różnią się między sobą połączeniami kolorów, faktur czy doborem dodatków. Na przełomie ostatnich lat dużą popularnością cieszy się minimalizm, który mówi „mniej, znaczy więcej”. Przy jego pomocy doskonale połączymy prostotą i ergonomią. Przeciwieństwem tego stylu są te bardziej dekoracyjne, np. glamour czy rustykalny.

Styl we wnętrzu

Styl naszego mieszkania powinien odzwierciedlać naszą osobowość. Przedstawiać gust oraz upodobania. Jednak najważniejsza jest jakość, indywidualność i unikatowość zamiast nudnej powtarzalności i kopiowania. Musimy pamiętać, że pomieszczenia, w jakich przebywamy, powinny być przede wszystkim przydatne domownikom, a nie znajdującym się w nim rzeczom. A dzięki odpowiednio dobranej architekturze wnętrza, nasze mieszkanie zyska ponadczasowego charakteru.

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Każde wnętrze powinno być przez nas traktowane jako całość. Tylko wtedy nie straci swojego charakteru, nawet pomimo upływu wielu lat. Istotny wpływ w tym zakresie mają detale, które umożliwią wyczarowanie malarskiej kompozycji. Łatwym i zarazem niedrogim rozwiązaniem jest zastosowanie płaszczyzn o różnej powierzchni oraz kolorze, które będą wpływać na nasze zmysły. W prostych wnętrzach ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie jednej ze ścian intensywniejszą barwą lub zastosowanie różnorodnych okładzin ściennych. Ciekawym rozwiązaniem są również fototapety, które biją swoje rekordy popularności. Jeśli chcemy wprowadzić powiew indywidualności do swoich mieszkań, warto udać się na targ antyków lub po prostu zajrzeć na strych dziadków, gdzie znaleźć można ciekawe przedmioty, które sprawią, że nasze wnętrze będzie jedynym w swoim rodzaju.

Podczas urządzania własnego mieszkania, powinniśmy szukać wielu inspiracji, które będą w stanie odzwierciedlić to, w czym dobrze się czujemy. Bardzo ważnym elementem jest dobór kolorów, który nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale również dodaje wnętrzu uroku.

pokrewne artykuły