Korytarz, przedpokój to pomieszczenia, z którymi mamy styczność zaraz po przekroczeniu progów mieszkania. Nie jest zatem przesadą stwierdzenie, że stanowi wizytówkę całego domu.

Niewielkie pomieszczenie jako utrudnienie dla domowników

Problemem dla wielu osób stanowi bowiem jego urządzenie. Sytuację często pogarsza fakt, że do dyspozycji właścicieli oddany jest ciasny, ciemny, mocno ograniczony wolną powierzchnią hol. Nie ulega wątpliwości, że małe pomieszczenia nie należą do najbardziej oczekiwanych i komfortowych w użytkowaniu. W szczególności, jeśli musimy przebywać w nich wiele godzin dziennie. Nie trudno w takich warunkach o melancholijny, ocierający się o klaustrofobię nastrój, któremu towarzyszą dolegliwości bólowe głowy oraz szeroko rozumiane zmęczenie. I choć niemożliwe okazuje się powiększenie pomieszczenia o kilka dodatkowych metrów, tak realne jest pobudzenie wyobraźni i optyczne jego powiększenie. Wówczas zyskamy wrażenie, że małe i ciasne niegdyś pomieszczenie, zyskuje wrażenie większego.

Fototapeta jako panaceum na małe przestrzenie

Jeśli często nasze mieszkanie odwiedzają goście, z pewnością zależy nam, aby po przekroczeniu jego progów czuły się jak najlepiej. Warto zatem pomyśleć o udekorowaniu domowych ścian innowacyjnymi i wyjątkowymi fototapetami, dzięki którym wnętrze zyska nie tylko atrakcyjniejszego wyrazu, ale również wprowadzi nas w stan iluzji. Zbiorowe budownictwo nie rozkoszuje nas wielometrażowymi pomieszczeniami, w których umieszczenie wszystkich potrzebnych sprzętów nie stanowiłoby dla nas problemu. Wielokrotnie sytuacja wygląda zupełnie odwrotnie. Aby zatem tego uniknąć, warto wybrać oryginalny motyw przewodni fototapety, który wprowadzi nas w stan optycznego wrażenia nieskończoności. Długi korytarz, wąska uliczka, długa kolumnada, kręcone schody czy inne fotografie z efektem głębi wprowadzą ciekawy i zarazem przytulny klimat do każdego wnętrza.

schody

fototapeta-04x-schody-w-waskiej-uliczce-w-miejscowosci-bellagio-we-wloszech-2567_13703

fototapeta-04x-kamienna-uliczka-3629_16446

pokrewne artykuły