Jak sprawić, aby nudne i monochromatyczne do tej pory wnętrze nabrało brytyjskiego szyku i elegancji? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy bowiem sięgnąć po gustowne, idealnie dopasowane pod kątem tematycznym dodatki, które w oka mgnieniu przemienią nasze wnętrze w serce tętniącego życiem Londynu.

Powiew londyńskiego klimatu

Londyn to stolica brytyjskiego stylu, ale jednocześnie kolebka inspirujących trendów. Jeśli zatem naszym pragnieniem jest wzbogacenie swojego wnętrze o ten nietuzinkowy szyk, warto sięgnąć po dobrodziejstwa, jakie skrywa w swej skarbnicy. W zależności od naszych osobistych preferencji, możemy wzbogacić całą domową przestrzeń londyńskim klimatem bądź zdecydować się na udekorowanie jedynie wybranej jej części. Niewątpliwą zaletą tego stylu jest jej niejednorodność, co znaczy, że mamy okazję czerpać z niego wyłącznie to, co najbardziej odpowiada naszym osobistym preferencjom.

Oferta towarów dostępnych w sprzedaży umożliwia nam idealne zaaranżowanie domowej przestrzeni. Do naszej dyspozycji oddane są obrazki, ale również fototapety udekorowane londyńskimi krajobrazami lub motywami flag Zjednoczonego Królestwa, które w doskonałym zakresie wyczerpują specyficzny, angielski klimat. O czym jednak powinniśmy pamiętać, aby w jak najlepszym stopniu uchwycić piękno londyńskiej aranżacji?

Kolory

Aby jak najlepiej zilustrować angielski styl, powinniśmy postawić na kolory flagi, a zatem czerwień, biel i niebieski. Świetnie uzupełniają piękno ogólnodostępnych dekoracji, takich jak poduszki, pościel czy zasłony. Barwą, która oddaje brytyjski szyk jest również zgniła zieleń, która wielokrotnie pojawia się na elementach dekoracyjnych pubów czy angielskich posiadłości.

Fototapety – Londyn

Świetnym uzupełnieniem całości będą fototapety ukazujące elementy znanej architektury londyńskiej. Tower Bridge lub budynek parlamentu z Big Benem w roli głównej stanowią jedynie wybrane propozycje. Równie ciekawe efekty dekoratorskie uzyskamy ozdabiając wnętrze czerwonym, piętrowym autobusem czy budką telefoniczną.

Poniżej garść inspirujących fotografii

fototapeta-04x-big-ben-3889_16619

fototapeta-04x-czerwony-autobus-londyn-3840_16585

fototapeta-04x-budka-telefoniczna-londyn-3174_16172

fototapeta-04x-parlament-3251_16218

pokrewne artykuły