Współczesność możemy odczuwać w każdym aspekcie codziennego życia. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w branży dekoratorskiej, w której innowacyjne pomysły stosowane w kategorii urządzania wnętrz sprawiają, że nasze mieszkanie staje się przytulne i klimatyczne. Nowością na przełomie ostatnich lat są fototapety na drzwi, dzięki którym starym, nadgryzionym zębem czasu wejściom można nadać zupełnie innego charakteru.

Któż z nas nie pamięta czasów, w których wyklejał witryny szklane drzwi plakatami ulubionych wokalistów, sportowców, zespołów muzycznych czy aktorów. Fototapety na drzwi są właśnie odpowiedzią na tego rodzaju stosowane niegdyś dekoracje, tyle że w bardziej nowoczesnej formie, stanowiąc tym samym dopełnienie całej stylistyki lub podkreślenie jej charakterystycznego elementu.

Dziś są o wiele bardziej ciekawsze sposoby eksponowania drzwi. Jednym z nich jest fototapeta. Może podkreślić całe wnętrze lub wybrany element. Na szczególną uwagę zasługują fototapety, które ukazują obraz, jaki jest widoczny za otwartym przejściem, bramą, tunelem, uliczką, bądź eksponują inne części graficzne, wywołujące w odbiorcy wrażenie realności. Tylko wyobraźmy sobie widok greckiej wysepki na tle lazurowej wody, z białymi budynkami w tle. Taki obraz z pewnością zachęci nas do refleksji, a także skłoni do wyjścia na dwór.

Innym rozwiązaniem są fototapety ukazujące najróżniejsze wejścia, bramy czy drzwi kierujące nas w stronę starych lub nowych budynków. Tego rodzaju motyw stanowi nie tylko ciekawą propozycję, ale również wpływa na tworzenie specyficznego klimatu we wnętrzu. Nasza wyobraźnia może być w tym zakresie nieograniczona. Aby ułatwić sobie konkretny wybór, warto zastanowić się, jaka kolorystyka i wzornictwo skomponuje się z utrzymaną we wnętrzu stylistyką. W przypadku braku jednomyślnej wizji, można posłużyć się bezpiecznym rozwiązaniem, czyli zastosowaniem jednobarwnej kompozycji.

pokrewne artykuły