Urządzenie pokoju przystosowanego do potrzeb ucznia, jak i przedszkolaka to niełatwe zadanie. Przestrzeń w nim zaaranżowana musi być nie tylko estetyczna, ale również ergonomiczna. Musimy zatem zadbać o to, aby wygospodarować w niej trzy strefy. Jedną przewidzianą do snu, drugą zarezerwowaną na kącik do nauki oraz strefę dzienną. W tym zakresie piorunującą rolę odgrywają meble dziecięce oraz biurko.

Biurko

Biurko w pokoju ucznia stanowi jeden z najważniejszych elementów, które muszą się w nim znaleźć. To właśnie przy nim szkrab odrabia lekcje, uczy się czy po prostu spędza wolny czas. Na rynku istnieje szeroki wybór mebli tego rodzaju, jednak na szczególną uwagę zasługują te, które rosną razem z dzieckiem. Ich cechą charakterystyczną jest regulowana wysokość. Idealnie biurko powinno mieć 60-90 cm głębokości oraz 120 cm wysokości.

Meble dziecięce

Stojąc przed zadaniem urządzenia pokoju dziecięcego, musimy najpierw zastanowić się nad jego kolorystyką oraz motywem przewodnim, który będzie akcentować całość. Najczęściej rodzice sięgają po grafiki z bajek czy ulubione postacie ich pociech. Równie dobrze można zainspirować się przyrodą, zwierzętami czy zainteresowaniami smyka. Bez względu jednak na to, na co ostatecznie się zdecydujemy, musimy pamiętać, że wybór określonego motywu nie jest wynikiem przejściowego trendu.

W pokojach dla dziewczynek najczęściej królują biało-różowe kolory, z motywami przeniesionymi prosto z bajek. Coraz większą popularnością cieszą się również grafiki ukazujące zwierzęta, wyścigi, motoryzację, świat morskich zwierząt czy podróżowanie.

pokrewne artykuły