Fototapeta stanowi wielkoformatowy wydruk fotograficzny, dzięki której w błyskawiczny sposób możemy odmienić każde pomieszczenie. Dlatego piękny krajobraz, widok rajskiej plaży czy obiektów architektonicznych może być na wyciągnięcie ręki. Aby jednak fototapeta przez lata rozkoszowała nasze oczy pięknym widokiem, musi być odpowiednio pielęgnowana. Jak zatem należy czyścić omawiane dekoracje?

Czyszczenie fototapet

Laminowane fototapety ścienne są odporne na wodę oraz delikatne środki czyszczące (woda z mydłem), dlatego z powodzeniem możemy je stosować w pielęgnacji naszej dekoracji ściennej. Należy jednak mieć na uwadze, aby nie stosować do ich czyszczenia proszku do prania lub płynu do naczyń, gdyż w ten sposób uszkodzimy zewnętrzną warstwę laminatu, co sprawi, że nasza dekoracja straci na atrakcyjności.

Warto również pamiętać, aby stawiać na fototapety dobrej jakości, gdyż dzięki temu będzie bardziej odporna na uszkodzenia, a także na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce czy wilgoć.

Kolejną ważną sprawą jest, aby materiał zabezpieczający nie miał negatywnego wpływu na jakość wydruku. Zarówno kolory fototapety muszą być wyraźne i odpowiednio nasycone, jak i cały motyw. Nie ulega wątpliwości, że tylko taka dekoracja ścienna w doskonały sposób odmieni nieco opatrzone już wnętrza, którym brakowało świeżości i nietuzinkowego wyglądu. Dlatego, jeśli wybrany motyw odpowiednio dostosujemy do stylistyki mieszkania, wówczas otrzymane efekty będą naprawdę zaskakujące.

pokrewne artykuły